Для виконання поставленого президентом України Володимиром Зеленським завдання зробити ефективною роботу Служби зовнішньої розвідки багато перешкод, уважає голова СЗР Владислав Бухарєв.
Служба зовнішньої розвідки (СЗР) тривалий час не цікавила керівництво країни. Про це заявив новопризначений голова служби Владислав Бухарєв в опублікованому 17 червня інтерв'ю "Цензор.НЕТ".
"Я побачив, що зовнішня розвідка не була цікавою керівництву країни протягом довгих років. Президент [Володимир] Зеленський поставив мені завдання – зробити розвідку ефективною", – сказав він.
Голова СЗР уважає, що для досягнення цієї мети "багато перешкод".
"Апарат роздуто на шкоду оперативним підрозділам. Велика кількість виконувачів обов'язків начальників свідчить про відсутність нормального управління, провали кадрової політики. Усе це треба виправляти й підвищувати можливості зовнішньої розвідки. Головне – створити умови, щоб у розвідку йшли не "мажорні синки", а мотивовані патріоти. Щоб були стимули для приходу людей, які готові до сильних викликів і ризиків у житті, інтелектуально здатні протистояти сильним російським спецслужбам, які вміють випереджати і прогнозувати дії ворога", – зазначив Бухарєв.
Окрім того, Бухарєв прокоментував чутки про те, що "Семочко іноді ще навіщось приїжджає у СЗР".
"Звісно, приїжджає, адже Петро Олексійович насправді злукавив, Семочко де-факто перебуває на військовій службі у розпорядженні Служби зовнішньої розвідки. Оголосив про звільнення, але не звільнив. Ну що ж, будемо вирішувати цю проблему", – сказав він.
Нагадаємо, Семочка було призначено першим заступником голови СЗР 31 липня 2018 року.
У розслідуванні телепроекту Bihus.info, що вийшло восени 2018 року, ішлося, що Семочко до призначення служив у Службі безпеки України у Криму, а його цивільна дружина Тетяна Лисенко і ще семеро членів родини отримали російські паспорти після анексії півострова. Сам Семочко в інтерв'ю ZIK заперечував цю інформацію. За його словами, у нього та його дружини немає жодних інших паспортів, окрім українських.
Семочко в роки керівництва економічною контррозвідкою СБУ цікавився тіньовими доходами фармацевтичних компаній, стверджують журналісти програми Bihus.info. Вони підозрюють, що це може пояснити купівлю сім'єю заступника голови СЗР нерухомості під Києвом на 200 млн грн і появу у нього дорогого авто Land Cruiser.
Після виходу в ефір журналістського розслідування Національне антикорупційне бюро України зареєструвало провадження за підозрою Семочка в незаконному збагаченні, а СБУ – за підозрою його у держзраді.