Генпрокурор Ірина Венедіктова заявила в інтервʼю hromadske, що квартира, в якій вона живе з чоловіком, їй не належить, тому вона не вказана в декларації.

– Ця квартира не у моїй власності, і цього достатньо для відповіді. У публічних осіб є дуже розмита межа приватності і публічності, тому я свою приватність буду оберігати. Кожне додаткове слово потягне нові запитання, які ви будете ставити. І ці запитання будуть порушувати охоронювані законом інтереси інших осіб, тому що журналісти будуть дзвонити, приходити, допитувати, — сказала Венедіктова.

За словами генпрокурора в її декларації за 2019 рік немає жодних порушень, а випуск програми “Схеми”, де повідомляють про цю квартиру, пов’язаний з 2020 роком.

Венедиктова запевнила, що якщо мешкатиме передбачений законом період часу в цій квартирі, то вона вкаже це в декларації.

Журналісти проєкту “Схеми” повідомили, що Венедіктова та її чоловік у деклараціях за підсумками 2019 року стверджують, що мешкають у Харківській області, однак насправді проживали в Києві. Проти генерального прокурора Ірини Венедіктової відкрили справу за недекларування майна.

Крім цього, Генеральний прокурор не вважає за проблему той факт, що п’ятеро з 10 її радників – це експрокурори, які не пройшли атестацію.

Мова йде про колишніх прокурорів Олександра Ватутіна, Вадима Приймачка, Миколу Тридуба, Ігоря Коваля та Ігоря Процюка.

Вона наголосила, що це не означає, що вона відкидає реформу прокуратури, вона навпаки продовжує її.

«Ні, чому. Радники ж не повертаються в прокуратуру. Це комісія так визнала, що вони не повинні працювати в прокуратурі, а я вважаю, що вони достатньо кваліфіковані для мене і як до радників я прислухаюся до їхньої думки», – сказала генпрокурор.

Венедіктова зауважила, що радник і прокурор це різні речі, бо останній має процесуальний статус.

«Я не буду нікому давати оцінку, я буду обирати радників собі сама і вважаю, що певну інформацію, яку я маю знати від цих людей в силу того, що в них великий досвід роботи. Не бачу тут проблем», – резюмувала вона.