На позачерговому засіданні Верховної Ради України у понеділок, 13 квітня, розглянуть зміни до державного бюджету і до закону про протидію коронавірусу, а щодо банківського законопроєкту терміни поки невідомі.

Деталі розповів на брифінгу у п’ятницю, 10 квітня, в Раді спікер Дмитро Разумков.

Засідання попередньо призначене на 14:00 в понеділок.

Варто зазначити, що перед брифінгом, Разумков розібрав усіх очільників фракцій, окрім того, на зустрічі був присутній Шмигаль, як зазначають джерела, він багато не говорив, лише тезисно.

В свою ж чергу, Дмитро Разумков заявив, що якщо розглядати кожну правку до так званого “антиколомойського” законопроєкту, то Раді знадобиться понад пів року, але парламент на це не піде.

“16 тисяч правок ми не отримували ніколи. Я думаю, це направлено для того, щоб заблокувати роботу парламенту, тому що пів року, враховуючи коронавірус, і йдучи повністю по всім правкам, то це набагато більше може бути і на це парламент не піде, бо ми розуміємо всі виклики, які стоять перед ВР.

Якщо ми говоримо про розгляд цього законопроєкту, то я не можу сказати, коли це відбудеться, бо станом на сьогодні ще не сформована таблиця.

16 тисяч правок – ви не уявляєте скільки це? Я думаю, якщо ми говоримо про таблиці до закону про банки, то це десь плюс мінус мій зріст”.

Разумков уточнив, що пів року на розгляд цього законопроєкту – це “оптимістичний варіант”.

За його словами, комітет має підготувати таблицю, пройтися по правкам і визначити, які будуть розглядати, а які ні, і тільки після цього законопроєкт потрапить до парламенту.

Також, спікер вважає, що парламенту вистачить голосів за оновлений проєкт змін до державного бюджету.

“Я думаю, що голосів повинно вистачити, але рішення буде приймати зал. Зараз говорити про остаточне рішення і фракцій, і депутатських груп, і позафракційних депутатів поки зарано, оскільки, я ще раз хотів би зазначити, що буде прийматися остаточне рішення на комітеті. Колеги будуть доопрацьовувати той проєкт закону, який є і, сподіваюся, що максимально будуть враховані позитивні пропозиції, які були до нього надані”, – зазначив Разумков.

Спікер додав, що ніколи не бачив бюджету, який би влаштовував усіх.

“Завжди це була зона відповідальності більшості, в першу чергу. Дійсно, часто є пропозиції, які треба залучати від інших політичних сил, так само, як це було зроблено під час підготовки до першого читання змін до держбюджету”, – сказав він.