police-504811_12801

Ека Згуладзе розповіла, хто подав заяви на роботу в поліцію і як з них відберуть кращих з кращих.

У вівторок, 27 січня, в столиці почалося тестування кандидатів, бажаючих працювати в новій поліції (патрульній службі). Київ став пілотним містом в Україні, де стартувала реформа МВС. Нова патрульна служба повинна замінити ДАІ та патрульно-постову службу. Це частина глобальної реформи міліції, яку курує колишній міністр внутрішніх справ Грузії, а нині перший заступник міністра МВС України Ека Згуладзе.
За тиждень, поки працює конкурсна комісія, служити в новій поліції виявили бажання 17 000 кандидатів.

полосія
Вчора вранці тестування пройшли перші 130 претендентів. За словами Згуладзе, тест, який вони здають, дозволяє оцінити загальні здібності.

Він не вимагає ніяких спеціальних знань з юриспруденції або правоохоронної тематики, а включає в себе завдання на визначення аналітичних здібностей, логічного мислення і комунікативних навичок. Кандидатам дається півтори години, для того щоб відповісти на 60 питань в електронному вигляді.

Далі пройдуть 20% кращих. На наступному етапі передбачений іспит з фізичної підготовки, медичний огляд, тест MMPI (психологічний тест, який складає профіль особистості) і співбесіду. Нові патрулі з'являться на вулицях столиці вже в червні 2015 року.

Читайте також: Щоб відбулась мобілізація, депутатів потрібно відправити воювати в зону АТО, – Луценко

Кореспондент ЛІГАБізнесІнформ побував на прес-конференції, присвяченій запуску тестування кандидатів у нову поліцію, і записав найважливіші тези з виступу Екі Згуладзе.
Що будують
Зараз йде перехідний етап – співробітники ДАІ продовжують працювати. Запущений пілотний проект, який в тому числі дозволить відпрацювати процеси і уникнути помилок у реформуванні вже в масштабах всієї країни.

Коли приступить до роботи нова патрульна поліція, стартує повноцінна реорганізація ДАІ. Ще якийсь час знадобиться для набору і навчання нових поліцейських. Нова поліція буде працювати для жителів Києва та його гостей. Вона буде виявляти проблеми локально, на місцевому рівні, і допомагати населенню їх вирішувати.

Поліцейські не будуть механічно піднімати палицю вгору і вниз, а будуть працювати 24 години на добу для киян і створювати загальний фон захищеності.

Про скорочення

Ми нікого не виганяємо, а проводимо реформу, щоб поліція стала іншою і їй можна було довіряти. Правоохоронні структури повинні бути дзеркалом для населення. Зараз це дзеркало криве. Це знають усі. Ми повинні повернути повагу до людини у формі. Поліцейський повинен стати інструментом закону, а не навпаки. Це те, чого хочуть громадяни. При цьому дуже обережно буде плануватися розмір соціально-компенсаційного пакета для співробітників, які не потраплять у нову структуру.

Як проходить конкурс
Ніхто не відсіюється. Кращі 20% переходять в наступний тур. Через кілька днів ми будемо знати, який середній бал і хто увійшов до цих 20%. Я підкреслю, що бали будуть нараховуватися за принципом ранжирування, тому ніхто не програє.

Цей процес нескінченний. Нову поліцію ми будемо набирати постійно і потрібен резерв. Хто не пройшов зараз, отримає шанс у майбутньому.

Хто йде в поліцію

Люди приходять дуже різні. Якщо подивитися на тих, хто подає анкети, тобто як з вищою, так і з кількома вищими освітами. Є люди з ідеалами – ті, у кого вже є хороша робота, але вони хочуть зараз брати участь у важливій справі і будувати систему разом з нами. 37% – це молоді дівчата і жінки. Це дуже багато для будь-якої країни.

Я цьому рада, оскільки жінки привносять родзинку в роботу поліції. Особливо це важливо в роботі з проблемними сім'ями, дітьми і т.д. Є багато категорій правопорушень, де жіноче чуття допомагає вирішити проблему. Я хочу підтримати прагнення жінок. Це демонструє реальне реформування системи, яка була занадто закритою для різних перспектив, у тому числі і гендерних.

Хто не хоче
Ми даємо шанс працювати всім, але на загальних підставах прийому. Я хочу звернутися до нинішніх співробітникам МВС, тому що вони пасивні.

З 17 000 кандидатів, які заповнили анкети, майже немає співробітників МВС. Це і добре, і погано.

Я думаю, що другий шанс потрібно дати всім. Але третього може й не бути. Прошу всіх співробітників, хто хоче отримати другий шанс, використати існуючий момент.

Але слід розуміти, що мова не йде тільки про нові обличчя: це будуть нові правила гри, яким потрібно відповідати.

Поліція як засіб проти мобілізації

Я чула, що деякі йдуть в міліцію, щоб уникнути військової повинності. Я не підтримую цей слух.

Навпаки, запрошуючи на перший відбірковий тур, ми часто чули прохання перенести терміни тестування, так як багато претендентів зараз знаходяться в зоні АТО і не можуть фізично брати участь. Але, безумовно, є різні випадки.

Про віковий ценз

Ми набираємо людей на навчання. За існуючій нормативній базі віковий ценз для співробітників початковому ступені обмежений 25 роками, для співробітників середнього рівня – 35. Оскільки конкурс відкритий для людей із середньою, повною і вищою освітою, ми взяли вищий існуючий ценз – до 35 років. Ці люди будуть працювати на вулицях. Всі інші функції поліції не мають вікового цензу і там підбір проходитиме по-іншому.

Про закон

Готується новий закон про поліцію. Буде змінено функціонал роботи поліції і її структура.

Дуже скоро, протягом декількох тижнів, новий закон про поліцію буде презентовано в українському парламенті.

Про нові машинах і техніці для патрульних

Потрібно небагато. Виявилося, що основне вже є. Давайте це правильно використовувати. Там, де не вистачає техніки, у нас є фонд та резерв, щоб поповнити відсутню. Нові машини нам надав уряд Японії за Кіотським протоколом. Тому найголовніше питання – транспортне – вирішене.

Про уніформи

Форма буде темно-синього кольору. Це нова рекомендація Євросоюзу. Така форма використовується в більшості країн Європи.

Про зарплату

Нам вдалося до держбюджету на цей рік внести значне підвищення зарплат. Для патрульних поліцейських зарплата складе від 6000 до 8000 грн. Для боротьби з корупцією важлива стабільність. Ми не можемо сьогодні підвищити зарплати, а завтра їх не виплатити, інакше корупція знову виникне.

Ціна реформи

Бюджет не ідеальний, але це не привід нічого не робити. Треба працювати і шукати гроші. Знаходити партнерські відносини, залучати технічну та фінансову допомогу дружніх організацій. Ми не говоримо про мультимільярдний переворот.

У наших інтересах, щоб це коштувало мінімально. Ми повинні будемо за реформу платити і нам потрібна дуже рентабельна формула. Якщо країна не може собі дозволити утримувати цю поліцію і таку структуру, значить, вона в таких масштабах не потрібна – її необхідно переробляти.

У країни повинні бути такі держоргани, які вона може собі дозволити.

Джерело: Корупція.інфо