Вчора ми повідомляли, що Кравчук взяв участь у ток-шоу російських пропагандистів. Сьогодні ми зібрали більше подробиць про саму сварку політика.
Леонід Кравчук дав інтерв’ю російським пропагандистам і осадив в ефірі ток-шоу “60 хвилин” ведучу Ольгу Скабєєву, яка перебивала першого президента України та не давала відповісти на свої ж питання.
Колишній глава держави в гарячій дискусії щодо можливості переговорів Києва з підконтрольною РФ маріонетковою “владою” ОРДЛО на Донбасі заявив, що ватажки угруповань “Л/ДНР” самі не бажають приїжджати в українську столицю і розмовляти з владою.
При цьому Скабєєва озвучила думку, що не вважає вже тимчасово окуповані території Донбасу частиною України.
“Слухайте свого президента Володимира Путіна,який сказав – це Україна” – закликав Кравчук, якого 30 липня президент України Володимир Зеленський призначив головою української делегації в ТКГ.
Також він нагадав, що офіційний Кремль не визнає ОРДЛО окремими “республіками”.
Продовжити промову екс-президент не зміг, оскільки Скабєєва знову його перебила і продовжила свій монолог.
“Не говоріть, будь ласка, коли я говорю. Це у вас базар. Я не хочу базару!” – підвищив тон Кравчук і додав, що на темі прямих переговорів з бойовиками постійно спекулюють.
“Не треба фальшивити! Ми дорослі люди, а не діти”, – сказав він.
Також Кравчук обурювався постійними потоками брехні РФ щодо України: “Ви не знаєте, ви все запаскудили, ви все вигадуєте! Чому я і кажу: треба навчиться слухати одне одного і поважати одне одного”.
Варто також зазначити, що Перший президент України Кравчук пропонує зробити учасником ТКГ першого прем’єр-міністра України Вітольда Фокіна.
Кравчук пояснив, чому Вітольд Фокін потрібен українській делегації в ТКГ.
“Його знають на Донбасі, він з 16 років в шахті. Ми хотіли б мати в групі людини, якого знає Донбас, щоб він міг сказати, чого хочуть стратегічно, національно і як завгодно люди, які там живуть”, – сказав перший президент.
87-річний Вітольд Фокін був прем’єр міністром з 1990 по 1992 рік.
У жовтні 1990 року виконував обов’язки голови Ради Міністрів України, а вже у листопаді Фокіна затвердили на цій посаді. Прем’єр-міністром України він став у березні 1991 року. Варто зазначити, що він був першим прем’єром за часів незалежної України. У відставку Фокін подав 30 вересня 1992 року.
Вітольд Фокін є одним з тих, хто підписав Угоду урядів Білорусі, Росії та України про впровадження узгодженої економічної політики. У цьому документі було зазначено також, що підприємці цих 3 країн не можуть перешкоджати один одному.