Затримано члена Координаційної ради Костянтина Титова
Затримано ще одного члена Координаційної ради з врегулювання політичної кризи в Білорусі юриста Костянтина Титова.
Про це повідомила прес-служба Віктора Бабарика з посиланням на адвоката Титова.
Костянтин Титов входить в основний склад Координаційної ради.
В даний час з семи членів президії КС на свободі і в Білорусі залишається тільки Нобелівська лауреатка Світлана Алексієвич.
У свою чергу, Колишній претендент на пост президента Білорусії Валерій Цепкало в ході онлайн-трансляції на своєму Youtube-каналі заявив, що група іноземних юристів готує документи для залучення Олександра Лукашенка до відповідальності в міжнародному суді в Гаазі.
За словами Цепкало, зараз ведеться робота зі збору свідчень постраждалих від дій міліціонерів під час протестів в перші дні після президентських виборів. «Ці документи і факти будуть представлені в міжнародних судах … Ці всі факти будуть представлені в міжнародному суді в Гаазі», – сказав політик, розраховуючи, що в рамках цієї роботи Лукашенко буде притягнутий до відповідальності.
Крім того, Цепкало зазначив, що «буде більш ніж достатньо», якщо Європа введе персональні санкції тільки проти Лукашенка і його сім’ї. На його думку, вони повинні стосуватися комерційних організацій і фінансових фондів, що здійснюють «транзакції з довірчого управління з боку Лукашенка».
«Будь-які фінансові транзакції цих людей будуть заморожувати. Це буде не тільки поширюватися на зарубіжну територію, але і на угоди з картками всередині Республіки Білорусь », – пояснив політик.
Раніше Валерій Цепкало назвав чинного главу держави Олександра Лукашенка злочинцем, «який здійснив силове захоплення влади» і заявив що за ним вже прийшли, білоруси які не хочуть більше так жити!
До слова, старший слідчий Партизанського (м Мінська) районного відділу Слідчого комітету Республіки Білорусь капітан юстиції Андрій Остапович поїхав з Білорусії після того, як опублікував в Instagram 5-сторінковий рапорт про звільнення, в якому описує факти насильства щодо мирних протестувальників, говорить про тортури в відділеннях міліції та місцях відбування покарань, фальсифікації кримінальних справ стосовно учасників протестів і багато іншого. Після публікації рапорту Андрій Остапович поїхав.
Журналіст запитав чи звільнялися інші співробітники:
Так, наскільки я знаю, і до мене, і після мене звільнялися співробітники, в тому числі Слідчого комітету. Думаю, справа в моєму рапорті, після написання якого я і вирішив поїхати в Росію. Я був на добовому чергуванні і став свідком тих жахливих подій, про які написав у рапорті. До цього були й інші моменти, після яких замислювався. Наприклад, я вийшов на заправку купити води, а мені здачу мало не в обличчя кинули. Я був у формі Слідчого Комітету. Колеги почали розповідати, як їздили на таксі, а у них відмовлялися гроші брати. Водії кажуть: «коли приймав замовлення – не знав, що ви співробітник, а так би не поїхав, гроші Ваші брати не буду». Адже ми в розгонах не беремо участі, людей не катуємо … Але потім зрозумів, що це вже неважливо. Авторитет всіх силових структур знищений. ОМОН ти, чи не ОМОН – все!
Все це наклалося, і після чергування, точніше, вночі на добі я написав той самий рапорт. Написав його на емоціях, вказав все, як є, що у мене накипіло. Потім виспався, перечитав рапорт, зрозумів, що підставляюся. Почав сумніватися. Але я знімав квартиру на Кам’яній Гірці, вікна квартири якраз виходили туди, де жінки з квітами стояли під час акцій солідарності. І сам вечорами виходив, але це не має значення … Я ж бачу, що люди стоять, не розходяться, не здаються. Можна, звичайно, було взяти і написати сухий рапорт за шаблоном – звільнився і звільнився. Але я ж бачив всіх цих людей, всі ми бачили, що із затриманими робили в ізоляторах. Вони пишуть потім звернення, шукають справедливості, а отримують відписки. Ну і що, я теж рапорт за шаблоном писати буду? Тому і вирішив, що потрібно викладати, як є.