За словами Зеленського, Україна та Туреччина будуть тісно співпрацювати в рамках 75-ї сесії Генеральної асамблеї ООН для забезпечення захисту прав людини в тимчасово окупованому Криму. Президент зазначив, що запропонував свому турецькому колезі приєднатись до так званої “Кримської платформи”.
Про це Зеленський заявив на спільному з турецьким колегою брифінгу в Стамбулі.
«Для України надзвичайно важливою є підтримка Туреччиною суверенітету і територіальної цілісності України. Президент Ердоган запевнив, що і надалі докладатиме активних особистих зусиль у питанні звільнення політичних в’язнів українців та кримських татар, що незаконно утримуються Росією. Я також запросив Туреччину долучитися до нашого проєкту “Кримської платформи”. Це інструмент консолідації міжнародних партнерів для захисту прав кримчан та деокупації українського півострова. Вдячний вам, пане Президенте, за готовність підтримати цей проєкт та брати в ньому активну участь», – сказав Зеленський.
Він розповів, що говорив з Президентом Туреччини і про складну ситуацію на Донбасі.
«Ми погодилися, що дипломатичний шлях вирішення кризи та настання сталого миру дійсно єдиний і вірний», – поінформував глава Української держави.
У свою чергу Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган знову заявив, що Туреччина не визнавала і не визнає анексії Криму Російською Федерацією.
“Ми сприймаємо Україну як ключову країну в плані безпеки та стабільності нашого регіону. І в рамках цього ми завжди підтримуємо, підтримували та будемо підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України, включно з Кримом. Туреччина не визнавала і не визнає анексії Криму”, – сказав він на брифінгу з президентом України Володимиром Зеленським після їхньої зустрічі в п’ятницю в Стамбулі.
Ердоган заявив, що Туреччина і далі буде разом із державними інституціями України підтримувати кримських татар.
“Зараз триває робота з реалізації проектів будівництва житла для наших братів кримських татар і будівництва в Києві мечеті”, – зазначив він.
Нагадаємо, за словами прем’єр-міністра Україна має створити спеціальний міжнародний формату для Криму – Міжнародну платформу “Крим – це Україна”.
“На першому етапі це буде консультативно-координаційний формат. Однак, в майбутньому ми не виключаємо його перетворення на переговорний”, – цитує Шмигаля пресслужба уряду.
Платформа має опікуватись усім спектром наслідків окупації: від гуманітарного до безпекового виміру.
“Мілітаризація Криму впливає на безпеку Південно-Східної Європи, зокрема регіону Чорного, Азовського і Середземного морів. Крім того, існує потреба у покращенні координації і підвищенні ефективності санкційної політики, як і міжнародної політики невизнання спроби анексії Криму загалом”, – наголосив прем’єр-міністр.