Внесений на розгляд Верховної Ради президентський законопроект «Про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства» є виконанням рішення Ради національної безпеки і оборони України, заявив представник Президента в Конституційному Суді Федір Веніславський.
Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.
Він зауважив, що у зв’язку з істотними загрозами національній безпеці України, які виникли в результаті ухвалення Конституційним Судом в умовах реального конфлікту інтересів, із численними грубими порушеннями законів про КСУ та про запобігання корупції рішення від 27 жовтня про неконституційність антикорупційного законодавства, Глава держави ініціював проект політико-правового рішення щодо перезавантаження Конституційного Суду.
«В екстраординарних умовах, у яких опинилася держава в результаті ухвалення КСУ рішення № 13-р, рішення Президента України запропонувати Верховній Раді вирішити кризову ситуацію політико-правовими засобами є абсолютно обґрунтованим і повністю відповідає цінностям, закріпленим Конституцією України», – наголосив представник Президента в КС.
Федір Веніславський зазначив, що виконання рішення Конституційного Суду від 27 жовтня призведе до того, що будь-які наступні зміни до антикорупційного законодавства будуть визнані нинішнім складом КС неконституційними, оскільки Суд зв’язаний своєю власною «правовою» позицією, сформульованою у вказаному рішенні.
«КСУ заклав такі юридичні механізми, які фактично дозволяють визнати неконституційними всі рішення щодо повернення положень антикорупційного законодавства», – зауважив представник Президента України в Конституційному Cуді.
За його словами, ухвалення парламентом, який представляє інтереси всього українського народу, політико-правового рішення, запропонованого Президентом, забезпечить відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства та вирішить кризову ситуацію, до якої призвели дії Конституційного Суду.
В свою чергу телеграм-канал “Политика страны” зауважив, що голосів для підтримки президентського законопроекту явно бракуватиме.
Отже, всі фракції крім «Слуги народу» заявили, що не голосуватимуть за запропонований президентом законопроект про звільнення суддів Конституційного суду.
Заяву про це зробили навіть депутати Голосу. Також проти і Євросолідарність. Проти і Батьківщина. І ОПЗЖ. А також група За майбутнє. Депутати від групи Довіри теж не в захваті від законопроекту.
У самій фракції «Слуга народу», як уже писала «Страна» йде бродіння і багато голосувати не будуть.
Тобто, голосів за скандальний законопроект явно не вистачає.
Особливо примітна позиція фракцій Голос і Євросолідарності, які найголосніше обурювалися рішенням КСУ щодо декларацій, але за закон Зеленського голосувати не хочуть (при тому, що його вже схвалили такі гіганти думки і права як Шабунін та Лещенко).
І справа тут, як бачиться не тільки в тому, що законопроект грубо порушує Конституцію. Але і в тому, що нинішній склад КСУ гранично лояльний Порошенко і, багато в чому, ним управляємий.
А тому не варто дивуватися, якщо з’ясується, що і рішення по деклараціях також прийнято було не без відома екс-президента, щоб представити Зеленського реваншистом в очах Заходу і ворогом боротьби з корупцією (а заодно і обнулити декларування, яке Порошенко самому давно не подобалося) .
І, можливо, будуть ще й інші дії КСУ в цьому ж напрямку.
Тому, судячи з усього, у Зеленського і намагаються знести суд. Але вибрали для цього гранично неконституційний спосіб, за який ніхто голосувати не хоче.