Порцією “зливів” від Лукашенка правлячий режим намагається перебити ажіотаж навколо телефонних розмов “Наташі” та “Діми”, пояснити які Лукашенко обіцяв ще минулого тижня, заявив “Білоруському партизану” політолог Валерій Карбалевич.
20 листопада Олександр Лукашенко пообіцяв після вихідних прокоментувати злив телефонних розмов, на яких звучать голоси, дуже схожі на голоси Дмитра Баскова, Наталії Ейсмонт і Дмитра Шакути.
«Якщо ти натякаєш на останні зливи в Telegram-каналах, окремі розмови, переговори, пов’язані із загибеллю цього хлопця … Якщо це, то я тобі повинен сказати і всім: не час, потерпіть трішки, на наступному тижні все розповімо. Буде дуже цікаво», – заявив Лукашенко журналісту ще 20 листопада.
З тих пір пройшло вже півтора тижні, а Лукашенко публікацію телефонних розмов, де звучать голоси, дуже схожі на голоси людей з його “ближнього кола”, так і не прокоментував. Чому? – запитав журналіст.
– Лукашенко відповів на цю ситуацію в п’ятницю 27 листопада. У мінській лікарні №6 він видав серію конспірологічної інформації про нібито перехоплені переговори європейських політиків: розмов глав МЗС України і Німеччини, розмов Латушко з главою МЗС Чехії.
Це і є те саме, про що Лукашенко говорив: дамо вам таку інформацію, що вам буде цікаво. Всі очікували, що він буде говорити про переговори Наташі і Діми, а насправді він мав на увазі інше.
Ідея така: новою порцією зливів, в достовірності яких переконує Лукашенко, перебити ажіотаж навколо телефонних розмов Наташі і Діми.
При відвідуванні лікарні Лукашенко супроводжувала Ейсмонт, в суботу Басков засвітився на хокейному матчі з його участю. Чи можна це розглядати, як відповідь на запит суспільства про розслідування вбивства Романа Бондаренка?
Ця відповідь вже була дана і до цього. До сих пір немає інформації про порушення кримінальної справи за фактом вбивства, зате є кримінальна справа по звинуваченню в розголошенні медичної таємниці і публікації цієї інформації на TUT.BY – це і є відповідь влади.
В принципі це карт-бланш на вбивство всіх незгодних.
Влада це особливо і не приховує.
Багато що говорить і акцент з боку влади на те, що Роман Бондаренко був нібито п’яним.
Логіка така: п’яного вбивати можна, якщо нетверезий – то все нормально, нічого морочитися.
Влада не боїться відповідальності, навпаки вона демонструє: ми вас будемо бити, а якщо потрібно – і вбивати. В цьому і полягає сенс послання: ви нас повинні боятися, для нас ніяких кордонів більше немає, ми можемо робити з вами, що захочемо.
Вбивство Романа Бондаренка ніхто не збирається розслідувати – і це зрозумілий і ясний сигнал з боку влади. Вона не намагається виглядати пристойною і навіть не намагається робити такий вид.
У свою чергу, також стало відомо, що Колесникова передала з СІЗО таємне послання і назвала умови діалогу з Лукашенком. Видання зазначає, що Колесниковій вдалося передати свої відповіді Der Spiegel з в’язниці лише через кілька спроб протягом тижнів. Їх передала співкамерниця опозиціонерки через свого адвоката.
«Поки ми в заручниках у в’язниці, діалог не має сенсу. Білоруське керівництво має в першу чергу задовольнити основні вимоги нашого народу: відпустити політв’язнів і почати розслідування злочинів, скоєних проти народу », – сказала Колесникова.
За словами Колесникової, її позбавили права на захист, і вона не могла не тільки особисто поговорити з адвокатом, а й написати йому. Крім того, вона заявила, її закрили на «фальшивий карантин», який тривав не десять днів, а три тижні, пише telegraf.by
Колесникову також запитали, чи запрошували її на зустріч з Лукашенком. 10 жовтня президент відвідав заарештованих білоруських опозиціонерів в СІЗО.
«Увечері 9 жовтня у мене була розмова з двома невідомими чоловіками <…>. Вони були ввічливі, але не хотіли називати своїх справжніх імен. Вони задавали мені багато питань про мою сім’ю, друзів і колег, а також про мене. Формат цього так званого запрошення мене не влаштував. Я вважаю такі анонімні відвідування образливими », – розповіла вона.
Колесникова говорить, що після цього вона попросила у тюремного керівництва надати інформацію про відвідування. Їй відповіли, що відеозапису відвідування немає і персонал про це нічого не знає.