Сьогодні вночі, 17 грудня, в німецькій клініці “Шаріте” помер міський голова Харкова Геннадій Кернес.

Про це в своєму Telegram написав бізнесмен Павло Фукс.

Як відомо, мер Харкова знаходився в берлінській клініці “Шаріте”, де лікував ускладнення після перенесеного коронавірусу COVID-19.

11 грудня стало відомо, що у Кернеса відмовили обидві нирки і його підключили до гемодіалізу.

Свою думку з приводу смерті політика висловили також і в телеграм-каналі Klymenko Time.

Від наслідків коронавірусу помер мер Харкова Геннадій Кернес. Про це повідомив бізнесмен і його друг Павло Фукс, який весь останній час повідомляв про стан здоров’я політика:

“Сьогодні вночі зупинилося величезно добре серце мого кращого друга Геннадія Кернеса.

Наслідки коронавірусної інфекції дали серйозні ускладнення на роботу життєво важливих органів і систем його організму.

Вічна пам’ять тобі, мій друг. “

Наші щирі співчуття родині Геннадія Адольфовича. Пішов, за нашою оцінкою, кращий мер України.

Відзначимо, що як пише видання “Страна”, Геннадій Кернес пропав з радарів незабаром після святкування Дня міста Харкова – 23 серпня. Місцеві ЗМІ писали про те, що у нього коронавірус, проте прес-служба Кернеса таку інформацію спростовувала.

Журналістам харківських видань вдалося зняти транспорт, на якому пересувався харківський мер. На території лікарні спочатку помітили позашляховик Toyota FJ Cruiser з номерами 0202, автомобіль був припаркований біля хоспісу міськлікарні № 17. Цю лікарню визначили як опорну для лікування інфікованих коронавірусом.

Пізніше тут з’явилися мікроавтобус Volkswagen і Lexus 570 з аналогічними номерними знаками.

Мер Харкова Кернес потрапив до лікарні № 17, фото newsroom.kh.ua

15 вересня інформацію про те, що Кернес хворий Covid-19, який викликав двостороннє запалення легенів, підтвердили офіційно.

Глава Департаменту у справах інформації та зв’язків з громадськістю Юрій Сидоренко повідомляв, що стан мера Харкова оцінюється, як у ковідних хворих, – стабільно тяжкий.

Як тільки харківська міськрада офіційно підтвердила знаходження Кернеса на лікарняному, почалася друга хвиля чуток про те, що Кернес знаходиться в комі. Цю інформацію в коментарі “Країні” спростував глава прес-служби Харківської міськради Юрій Сидоренко.

“Ніякої коми немає. Всі чутки про те, що він в комі і без свідомості, поширюють Telegram-канали, близькі до політичних опонентів. Є деякі проблеми зі здоров’ям, які абсолютно вирішувані. Я у нього не був, але медперсонал, який недавно від нього вийшов, каже, що він “контактний”. Запевняють, що він у свідомості “, – заявляв Юрій Сидоренко.

Бізнесмен Павло Фукс, відомий завдяки дружнім зв’язкам з Геннадієм Кернесом, також заперечував, що той перебуває в комі. “Це брехня … Геннадій Адольфович, дійсно, хворіє, але при цьому бадьорий і сповнений сил”, – повідомляв Фукс в своєму Telegram-каналі.

Співрозмовники “Страны” з оточення харківського мера говорили про важкий стан Кернеса, але спростовували інформацію, що він в комі.

Сидоренко також сказав, що над усіма фейк в Мережі Геннадій Адольфович дуже багато і голосно сміявся. “Він все читає, бачить, все це викликає у нього саркастичну посмішку”, – додавав директор департаменту.

У ніч на 17 вересня Кернеса доставили до німецької клініки “Шаріте” в протиковідній капсулі. Відео транспортування мера в аеропорт з’явилося в Мережі.

Його син Родіон Гайсинський вже на наступний день писав про те, що батькові стало краще. “Йому набагато краще! До нього з телефоном поки не можна, буду частіше викладати актуальну інфу”, – повідомляв він в Instagram.

Але вже в жовтні в ЗМІ з’явилися повідомлення про те, що Кернеса вхопив удар, наслідком якого стала втрата мови, можливо, часткова. Про інсульт у Кернеса на тлі Covid-19 говорили також в момент його госпіталізації, але оточення мера все заперечувало.

Проте фото і відео з мером були відсутні до 10 листопада – поки Фукс не опубліковав перший за час відсутності знімок Геннадія Кернеса.

Недолік офіційної інформації нерідко заповнюється чутками. Однак так чи інакше, після того як городяни обрали його повторно мером Харкова, оточення заговорило про те, що Кернес скоро повинен з’явитися в Харкові.

Називалися дві дати можливого повернення Кернеса до Харкова – 29 грудня і 30 грудня.

Першу дату повідомив син мера Харкова Данило Привалов, зазначивши, що боїться наврочити: “Я так часто коментую цю тему, що боюся наврочити. Дай Бог, це здійсниться, і ви незабаром особисто зустрінетеся і запишіть інтерв’ю”, – повідомив “Стране” на початку грудня Данило.

Вже 8 грудня бізнесмен і близький друг харківського мера Павло Фукс повідомив про повернення Кернеса до Харкова 30 грудня.

“Розмовляв з Геннадієм Адольфовичем. Поцікавився, як самопочуття, а він у відповідь запитує:” Як Харків готується до Нового року? “. Рідні показали йому фото і відео. Сподобалося. Передає привіт Харкову і харків’янам. Планує 30 грудня бути вдома”, – написав в своєму Telegram-каналі Павло Фукс.

Як пише видання “Vesti”, в Згідно з офіційною біографією, трудову діяльність Кернес почав в 1977 році на харківському заводі Світло шахтаря. З 1980 р більш як десять років працював на державних підприємствах міста.

У 1992-1994 рр. – керівник виробничо-комерційної фірми Акцептор.

У 1994-1999 рр. – голова правління АТ НПК-Холдинг.

У 1999-2001 рр. – перший заступник директора дочірньої компанії Торговий дім Газ України.

У 2001-2006 рр. – президент АТВТ з іноземними інвестиціями НПК-Холдинг.

У квітні-травні 2002 року – секретар Харківської міської ради.

У 2002-2006 рр. – президент АТВТ з іноземними інвестиціями НПК-Холдинг.

З квітня 2006-го – секретар Харківської міської ради. Також в 2006 році Кернес керує виборчою кампанією кандидата на посаду Харківського міського голови Михайла Добкіна.

З березня 2010-го – в.о. міського голови Харкова (після призначення харківського мера Михайла Добкіна головою Харківської обласної державної адміністрації).

У 2006 році був обраний в харківську міськраду за списком Партії регіонів, член ПР.

З листопада 2010 року – мер Харкова. Голова Харківської міської організації Партії регіонів.

Восени 2015 року на місцевих виборах переобраний мером Харкова, при цьому перемогу здобув в першому турі, отримавши 65,8% голосів виборців.

У 2020 році Кернес переміг на місцевих на виборах Харківського міського голови з результатом 60,34% голосів.

Замах

28 квітня 2014 року на мера Харкова Геннадія Кернеса було скоєно замах – під час пробіжки він отримав вогнепальне поранення в спину. Тривалий час лікувався в Ізраїлі. Замах пов’язує зі своєю політичною діяльністю.

Суди

У березні 2014 року проти Кернеса були висунуті звинувачення в незаконному позбавленні волі, катування і погрози вбивства активістів харківського євромайдану. Печерський суд Києва частково обмежив йому свободу пересування. Однак засідання суду у справі Кернеса постійно переносяться з різних причин.