Міністр охорони здоров’я Максим Степанов звинуватив народну депутатку Ольгу Стефанишину у розповсюдженні фейків про вакцинацію від COVID-19. Про це він сказав під час Години запитань до уряду у Верховній Раді.
Так, відповідаючи на запитання народної депутатки від партії “Голос” Ольги Стефанишиної про причини низького рівня вакцинації від COVID-19 в Україні, Степанов заявив, що вона “заважала весь час своїми маніпуляціями”.
“Як я вже неодноразово казав, Україна знаходиться на 36 місці в Європі по рівню смертності. Це головний результат. Це врятовані десятки, сотні тисяч життів, які зроблені завдяки нашим лікарям і нашим рішенням до яких точно ви, пані народний депутат, не мали жодного відношення. А ні, мали. Ви нам заважали весь цей час своїми маніпуляціями, фейками, які ви розповсюджували постійно в тому числі і щодо вакцинації”, – заявив Степанов.
В свою чергу, політолог Володимир Фесенко у своєму Facebook зазначив, що однією із найпопулярніших тем останніх місяців – це можливість відставки міністра охорони здоров’я М. Степанова.
«І ось сьогодні міністр у черговий раз виступав у парламенті. Мої враження: Степанов явно навчився тримати удар. У відставку він, схоже, не збирається. Та й критика на його адресу носить радше інерційний і ритуальний і характер. Навіть в опозиції розуміють, що посада міністра охорони здоров’я сьогодні – це як порохова бочка. Будь-який керівник медичного відомства повинен демонструвати чудеса політичної та адміністративної еквілібристики. Та й поміняти керівника цього міністерства буде вкрай складно. А ще один в.о. міністра, та ще в такому критично важливому сьогодні відомстві, зараз навряд чи потрібен», – зауважив політолог.
Варто зазначити, що сам Максим Степанов сьогодні, виступаючи в Раді, розповів, що Україна перейшла до другого етапу вакцинації.
«Ми перейшли до другого етапу вакцинації. З наступного тижня розпочинається робота стаціонарних пунктів щеплення та вакцинації сімейних лікарів», – сказав він.
Також Степанов вважає відповідальною за повільний темп вакцинації місцеву владу.
«Я вважаю, що це відповідальність (за повільну вакцинацію) місцевої влади. Міністерство охорони здоров’я забезпечило вакцинами, забезпечило навчання, іншими ресурсами, оплатою праці цих мобільних бригад. Дали відповідний алгоритм», – пояснив Степанов.