Президент США Джо Байден у четвер, 25 березня, провів свою першу пресконференцію на посаді американського глави.
Трансліцію проводили із Східної кімнати Білого дому, куди допустили близько трьох десятків журналістів.
Серед основних тезисів:
- Байден заявив, що має намір балотуватися на другий термін.
- Він поставив нову мету щодо вакцинації Сполучених Штатів від коронавірусу – 200 мільйонів доз за 100 днів президентства.
“Я знаю, що це амбітно: подвоїти нашу початкову мету. Але жодна інша країна в світі навіть близько не наблизилася до того, що ми робимо. Я вірю, що ми можемо це зробити”, – зазначив Байден.
Окремо президент акцентував увагу на пакет допомоги, затверджений у звязку з пандемією коронавірусу в розмірі 1,9 трильйона доларів. Відповідний закон конгрес ухвалив на початку цього місяця.
- Байден висловив надію, що він зможе добитися прогресу в таких гострих питаннях, як кліматична криза, реформа зброї та імміграція, незважаючи на протидію республіканців.
У відповідь на питання журналіста, він наголосив, що був обраний народом Америки для пошуку рішень.
“Ми збираємося просуватися із цих [питань] по одному й намагаємося вирішувати якомога більше одночасно”, – заявив глава США.
- Президент Джо Байден заявив, що новій адміністрації буде “важко” вкластися в узгоджений раніше термін виведення ввійськ з Афганістану. Крайній термін за відповідною домовленістю припадає на 1 травня.
“Просто з тактичних причин, ці війська важко вивести”, – уточнив американський лідер.
- Президент сказав, що готовий як до ескалації конфронтації з КНДР, так і до “деяких форматів дипломатії”.
Також він попередив, що США розроблять відповідні відповіді, у випадку, якщо Північна Корея продовжить запускати балістичні ракети. Вони будуть задіяні після другого такого запуску менш ніж за тиждень.
Як сказав Байден, він “готовий до деякої формі дипломатії, але вона повинна бути обумовлена кінцевим результатом денуклеаризації”.
- Ще одним важливим акцентом стала необхідність введення заходів для притягнення Китаю до відповідальності у звязку з порушеням правил імпорту, експорту та питань прав людини.
Нагадаємо, радник глави України Ендрю Мак заявив, що президент України Володимир Зеленський і Байден можуть зустрітися після поліпшення ситуації з пандемією COVID-19 і відновити практику регулярних візитів.
Заступник помічника Держсекретаря США Джордж Кент, який відповідає в Держдепі за політику Штатів щодо України, сказав, що Байден найближчим часом може зателефонувати Зеленському.
Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.