Повернення ядерного статусу Україні – далеко не єдиний і не найкращий спосіб протистояти державі-агресору Росії. Для вступу в НАТО потрібно виконати ще багато роботи.
Таку думку в коментарі OBOZREVATEL висловив міністр закордонних справ України в 2014-2019 роках Павло Клімкін.
“Концентруватися тільки на ядерному статусі, який насправді вимагає масштабних програм, організації безпеки на етапі підготовки, не слід. Я вважаю, що це точно не та тема, яку зараз потрібно розкручувати на тлі того, що відбувається в ЗМІ”, – сказав він в контексті заяви посла України в Німеччині.
“Це не компетенція посла – говорити про відновлення ядерного статусу. Це компетенція тих, хто говорить від імені держави. Це його особиста думка”, – додав Клімкін.
За його словами, “це задача, яка вирішується не на рівні політичних декларацій, а на рівні консенсусу людей і політичного класу. Це становить ризики”.
Дипломат зазначає, що усіма силами підтримує приєднання України до НАТО, однак, зараз країна е не готова до такого кроку.
Нам слід зробити все, що потрібно для вступу в НАТО. Зараз за багатьма параметрами ми не готові. Не стільки в контексті Збройних сил, хоча там теж багато роботи, але загалом. З такими судами, з такою боротьбою з корупцією, з олігархами – хто ж нас візьме в це НАТО?” – зауважив він.
Даючи відповідь на запитання, якими важелями володіє країна, щоб дати відсіч противнику, Клімкін зазначив, що їх чимало.
“Я вважаю, що потрібно взагалі користуватися всім задля того, щоб захищатися і боронити нашу державність. Світ навколо змінюється, є дуже багато засобів та інструментів, як це можна робити”.
Зокрема, на думку дипломата, сьогодні слід зміцнювати українську армію, зокрема й у сфері протиповітряної оборони та наступальних озброєнь.
“Потрібне зміцнення Збройних сил і взагалі безпекового і оборонного сектору. Будь-яка атака можлива, якщо ваш противник думає, що він не зазнає вирішальних втрат. І ми маємо це зробити”, – сказав він.
“Наша армія достатньо досвідчена і крута, щоб зупинити наступ на землі. Але ракетні удари для нас – реальна проблема. Потрібно з нашими союзниками, з партнерами говорити про набуття компетенції і засобів у сфері протиповітряної та протиракетної оборони, а також наступальних озброєнь. Потрібно думати про симетричні заходи, це комплексна історія”, – підсумував Клімкін.
Нагадаємо, що посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, що Україна повинна отримати від Заходу сучасне озброєння і стати членом НАТО, інакше буде порушено питання про відновлення ядерного статусу. Водночас генеральний секретар НАТО сказав, що членство України буде залежати винятково від нашої країни і 30 членів Альянсу.
Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.