РНБО може ввести санкції проти облгазів. Принаймні про це пише видання «ЛІГА». Найбільше можуть постраждати компанії, які пов’язують з олігархом Дмитром Фірташем.

Офіційно мотивацією для санкцій можуть стати борги облгазів перед Оператором ГТС за відібраний і не оплачений газ в якості виробничо-технологічних витрат. Сума боргу становить 9,88 млрд гривень.

Найбільші боржники – це облгази, що працюють під брендом Регіональної газової компанії (РГК), пов’язаної з Дмитром Фірташем. Сума їх боргу становить 7,97 млрд гривень.

Джерело видання стверджує, що РНБО розглядає кілька варіантів можливого рішення: від попередження до заморозки активів і націоналізації з подальшою реприватизацією. Інше джерело припускає, що санкції можуть прийняти вже 7 травня. Тобто сьогодні. Хоча ніяких офіційних анонсів ще не було.

“Фірташ, звичайно, і без того не гравець через проблеми з американцями. А в разі санкцій – перестане ним бути і поготів. Навіть самі чутки про санкції (вірніше – новий їх виток) можуть йому зашкодити.« Гра на добивання »” , – коментує “Клименко-Тайм”.

Раніше повідомлялося, що глава РНБО Олексій Данілов звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням проаналізувати і направити до Апарату РНБО структуру власників всіх енергетичних і газових компаній в Україні.

У документі повідомляється про плани РНБО розглянути «питання погіршення економічної ситуації в Україні через підвищення тарифів на комунальні послуги».

Також сьогодні, північний апеляційний госпсуд задовольнив апеляційну скаргу НАК “Нафтогаз України” і скасував позов ТОВ “Дніпропетровськгаз збут” згідно з яким, національна компанія повинна була виплатити 1 млрд гривень.

Донедавна в держреєстрі засновником ТОВ “Дніпропетровськгаз збут” був вказаний “Дніпропетровськгаз”, який входить у групу “РГК” (Регіональна газова компанія), пов’язану з Дмитром Фірташем (наразі ж як засновники цього ТОВ фігурують кіпрські компанії Porala Ventures Limited, Pasler Enterprises Limited, Nesiba Ventures Limited, Matheron Limited, Krezer Holdings Limited). Про це пише Finbalance.

Зокрема, ТОВ “Дніпропетровськгаз збут” зазначало, що з липня 2015 року по січень 2019 року придбало в “Нафтогазу” газ для побутових споживачів на 18,5 млрд гривень, зокрема й для потреб населення без лічильників газу – на 2,7 млрд гривень.

Спір виник через зміну урядом норм споживання газу для населення в разі відсутності газових лічильників. ТОВ “Дніпропетровськгаз збут” висловлювало думку, що в нього сформувалася переплата, і компанія намагалася відсудити її в “Нафтогазу”. Підставою для свого позову ТОВ “Дніпропетровськгаз збут” називало постанову Кабміну №143 від 27.02.2019.

Натомість Північний апеляційний госпсуд вказав, що позивач просить стягнути кошти, які були сплачені у період з липня 2015 року по січень 2019 року, тоді як згадана постанова була ухвалена в лютому 2019 року та набрала чинності в березні 2019 року – вже після здійснення спірної оплати позивачем.

“Зі змісту постанови КМУ №143 від 27.02.2019 року не вбачається, що вказаний нормативно-правовий акт має зворотну дію в часі, тому відсутні правові підстави для здійснення коригування заборгованості та встановлення заборгованості за природний газ, придбаний для потреб побутових споживачів у період з липня 2015 року до 01.02.2019 року (у розрізі договорів)”, – констатував суд.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.