Співробітники Служби безпеки України 14 травня повідомили про підозру колишньому нардепу Семену Семенченку. Його звинувачують в обстрілі телеканалу “112 Україна” у липні 2019 року.
Слідчі встановили, що обстріл будівлі телеканалу організував Семен Семенченко. Як наголосили в СБУ, цей теракт був використаний представниками Росії у гібридній війні проти України.
За даними слідства, Семенченко залучив двох учасників підпорядкованого йому збройного формування для вчинення теракту. У червні 2019 року тоді ще нардеп разом зі спільником займався розвідкою місцевості поблизу будівлі телеканалу.
Вони обирали оптимальний спосіб вчинення теракту, зокрема, шляхи відходу з місця злочину і наявність камер відеоспостереження,
– наголосили у СБУ.
Крім того, на думку СБУ, саме Семенченко організував передачу грошей для придбання засобів, необхідних для здійснення теракту. За задумом, виконавці мали придбати автомобіль, закласти в нього великий обсяг вибухівки. Потім припаркувати авто біля будівлі телеканалу, а у визначений час підірвати.
Слідчі зазначили, що згодом план змінився і будівлю телеканалу вирішили обстріляти з гранатомета. Це було потрібно, аби приховати осіб-виконавців та організатора.
Семену Семенченку оголосили підозру за статтею 258 про терористичний акт. Санкція статті передбачає:
позбавленням волі від 7 до 12 років;
конфіскація майна або без такої.
Нагадаємо, Печерський райсуд Києва 26 березня обрав запобіжний захід колишньому народному депутату Семенченку у справі про створення приватної військової компанії. Чоловіка відправили під варту на два місяці без права на внесення застави. Семенченко заперечує всі звинувачення.
Раніше Служба безпеки України оголосила Семенченку підозру. Фігурантом справи також серед інших є “агент НАБУ” Євген Шевченко. Його суд заарештував із правом внесення застави в розмірі 5 млн грн.
25 березня СБУ оприлюднила докази незаконних поставок військових товарів із РФ у справі приватної військової компанії Семенченка і Шевченка. Зокрема, правоохоронці показали листування та записи розмов фігурантів.
За даними слідства, вищевказані особи є можливими організаторами й учасниками протиправної схеми з ввезення поза митним контролем військових запчастин і товарів подвійного призначення з Російської Федерації, які згодом продавали державним підприємствам оборонної сфери за завищеними цінами.
У поліції також розповіли, що Семенченка 1996 року в Севастополі затримали за підозрою в скоєнні подвійного вбивства. Пізніше його звільнили з-під варти.
А от ветеран війни на Донбасі Дмитро Вовнянко так відреагував на арешт екс-комбата “Донбасу” Семена Семенченко та позаштатного агента НАБУ Євгенія Шевченко. Із заявою він виступив в своєму акаунті в Facebook.
“Не в курсі, кому так круто перейшли дорогу Семе. Коли дізнаюся, напишу”, – заявив ветеран.
“Вони самі це зробили”, – підкреслив Вовнянко. Він висловив упевненість, що Семенченко заслуговує знаходження за ґратами. “На місці Семена я б молився, аби СБУ не допитала ту частину бійців” Донбасу “, які на чолі з позивним Філін звалили від нього після Іловайська. Якщо правда хоча б 20% того, що я почув взимку 15-го від бійців” Донбасу “, Семена можна буде закрити до кінця життя”, – написав ветеран АТО.