Петро Порошенко повинен був відмовитися від своїх бізнесів на окупованих територіях і в Росії.
Про це у прямому ефірі ток-шоу “Право на владу” розповів заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.
“Я згадую 25 травня 2014 року – день, коли народ України обрав у першому турі Петра Олексійовича Порошенка. Абсолютно всім було відомо, що Петро Олексійович дуже любить гроші і у нього дуже великий бізнес. І бізнес не тільки в Україні, а й на території Російської Федерації. Мало хто цього не знав. Це була і Липецька кондитерська фабрика, це були і бізнеси, які опинилися на окупованих територіях. І у багатьох було питання, в тому числі у мене як у громадянина: а як Петро Олексійович Порошенко буде президентом в умовах, коли у нього бізнес перебуває на території РФ? Міг би Уїнстон Черчілль відбивати атаки фашистів на Велику Британію, якби у нього була кондитерська фабрика де-небудь під Берліном? Напевно, ні”, – прокоментував Геращенко.
Спікер додав, що багато людей радили Петру Порошенку кондитерську фабрику передати в дитячий фонд ООН, в ЮНІСЕФ, щоб доходи з неї йшли, наприклад, на допомогу дітям Донбасу і Криму.
“І на цих плівках, які я прослухав, мені стало зрозуміло, за рахунок чого Медведчуку вдавалося так маніпулювати ситуацією з Петром Олексійовичем. Його просто тримали на гачку через цю Липецьку кондитерську фабрику. Адже вона працювала і приносила дохід до жовтня 2017 року. Чому? Тому що для цього треба було йти на компроміси. Віддавати “Роснєфті” трубопровід, який тільки зараз в лютому цього року був заарештований рішенням РНБО. Потрібно було йти на поступки і купувати вугілля на території Донбасу та таким чином спонсорувати тероризм. Адже у російської сторони, що окупувала Донбас, була велика проблема. Вони захопили Донбас силою – і постало питання: а що робити шахтарям українським, які видобували вугілля? Уряд Яценюка почав закупівлі в Південній Африці. Прийшло декілька кораблів з ПАР. Ми могли не купувати вугілля у терористів. Але СБУ в 2014 році почала цілий ряд кримінальних справ і зірвала поставки з ПАР. А сам Петро Олексійович сказав, що це вугілля не таке, воно неправильно горить”, – акцентував заступник міністра внутрішніх справ.
Геращенко зазначив, що в результаті сотні мільйонів доларів були сплачені на окуповані території:
“Це прикривалося високими словами про шахтарів. Але хочу сказати, що за Женевськими конвенціями, сторона-окупант несе відповідальність за все, що відбувається на території. Це росіяни, захопивши Донбас, повинні були купувати вугілля на шахтах, які вони захопили, а не наша країна спонсорувати тероризм таким чином. Треба сказати чесно: якби Петро Олексійович відмовився б від своїх бізнесів на окупованих територіях і в РФ – то його б не тримали на гачку”, – підсумував Антон Геращенко.
Відзначимо, що сам очільник МВС стверджує, що п’ятий президент Петро Порошенко мав вагомі підстави закрити телеканали з орбіти кума Путіна Віктора Медведчука, але не зробив цього.
Про це заявив Аваков в інтерв’ю Дмитру Гордону
“Мені було прикро чути, коли попередній президент України сказав, що вітає нинішній склад СБУ і шкодує, що колишні працівники СБУ не могли йому подати таких матеріалів. Це неправда. Я особисто знаю, про те, що СБУ і Василь Грицак такі матеріали йому показували і давали, і у нього було більш ніж достатньо підстав. Чому він не прийняв такого рішення… Напевно, у нього були свої резони”.
Аваков, зокрема, пригадав 2018 рік, коли на засідання РНБО повинні були винесені санкції щодо телеканалів 112 і NewsOne, але в підсумку був запропонований інший проект по телеканалу “Наш”.
Аваков каже, що під стенограму нагадав про тодішніій конфлікт груп Ахметова і Медведчука і запитав, чи навмисно влада буде підігравати останньому на шкоду інтересів першого, замість того, щоб вирішувати питання кардинально стосовно всіх каналів. На що, мовляв, Порошенко заспокоїв і розпорядився все відкласти і доручити СБУ доопрацювання.