У середу, 15 вересня, відкриваючи перший Український центральноєвропейський форум у Києві, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що стратегія зовнішньополітичної діяльності передбачає створення Україною регіональних альянсів задля зміцнення безпеки та утвердження в ролі сильної та впливової держави Центральної Європи, до якої вона завжди належала історично, політично та культурно, – передає МЗС України.

Як розповідав міністр, з ініціативи президента України було ухвалено стратегію зовнішньополітичної діяльності. А це передбачає, що Україна повертає собі роль активної та впливової держави Центральної Європи.

“Україна завжди належала саме до цього регіону історично, політично та культурно. Наша ідентичність – центральноєвропейська”, – додав очільник МЗС.

Також Дмитро Кулеба нагадав про створення за півтора роки низки нових форматів, спрямованих на зміцнення безпеки, свободи та процвітання України та регіону між Балтійським та Чорними морями. Зокрема, Люблінський трикутник із Польщею та Литвою, Асоційоване тріо з Грузією та Молдовою, Квадрига із Туреччиною та Кримська платформа.

“Україна зміцнює регіональне лідерство. Минулоріч ми вперше за 70 років очолили Дунайську комісію. Цьогоріч Україна вперше взяла участь в міністерській зустрічі Центральноєвропейської п’ятірки та зустрічі союзників східного флангу НАТО. Ми активно співпрацюємо з Вишеградською четвіркою та прагнемо отримати статус партнера ініціативи “Трьох морів”, – зауважив він.

Глава МЗС України розповів про плани провести саміт глав держав Люблінського трикутника.

“Нові альянси України є відповіддю на політичні та безпекові виклики у регіоні. Вони зміцнюють нашу національну безпеку та безпеку регіону вже сьогодні. Україна просуває проактивну зовнішню політику, як передбачено нашою стратегією зовнішньополітичної діяльності”, – заявив Дмитро Кулеба.

Окрему міністр приділив Кримській платформі. Створивши перший міжнародний формат для деокупації Криму, Україна довела свою роль активного учасника міжнародної політики, який пропонує шляхи вирішення глобальних безпекових проблем. Він нагадав, що Кримська платформа вже почала регулярну роботу на урядовому, парламентському та експертному рівнях. Міністр окремо зауважив, що центральноєвропейські держави одними з перших відгукнулися на запрошення України взяти участь у саміті Кримської платформи.