Європейський Союз занепокоєний нарощуванням російських військ на кордоні з Україною, тому там твердо попередили Росію, що дії проти України обійдуться їй “серйозними витратами і наслідками”.
Водночас Європа не розголошує деталей про те, яке ймовірне покарання може бути для країни-агресорки. Також ЄС заохочує використовувати більше дипломатії у стосунках з Росією.
Будь-яка подальша військова агресія проти України матиме серйозні наслідки та серйозні витрати у відповідь, включаючи обмежувальні заходи, скоординовані з партнерами, – заявили лідери ЄС, маючи на увазі партнерів США та Великобританію.
За словами голови Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн, блок готовий ввести і додаткові санкції. Адже ті, які діють зараз, ввели у відповідь на анексію Кримського півострова Росією у 2014 році.
У Європі ще не сертифікувати і не запустили в роботу газопровід “Північний потік-2”, тому він може розігруватися на світовій дипломатичній карті.
Також є припущення, що Росію можуть відключити від глобальної фінансової платіжної системи Swift.
Ці чутки підтвердив Дмитро Кулеба, заявивши, що санкції включають обмеження торгівлі, інвестицій та банківських операцій. Вони також можуть стосуватись і російського держборгу.
За словами Кулеби, відключення від SWIFT викликає найбільше дебатів. Міністр називає такі санкції “ядерним” варіантом.
Європейські лідери також зазначили, що підтримують нормандський формат для вирішення ситуації.
Водночас президент Європейської ради Шарль Мішель повідомив у Твіттері, що ЄС одностайно вирішив продовжити економічні санкції проти Росії та закликав її дотримуватися Мінських угод.
«Якщо Росія здійснить подальші військові дії проти України, це матиме масштабні наслідки та дуже високу ціну. Лідери Європейської ради одностайно погодилися пролонгувати економічні санкції проти Росії», – наголосив Мішель.
Він додав, що ЄС закликає Росію дотриматися своєї частини угоди та продовжити виконання Мінських домовленостей.
Журналіст “Радіо Свобода” Річард Юзвяк також написав у Твітері, що лідери Європейського Союзу погодилися продовжити санкції проти Росії, головною причиною назвавши агресію Кремля проти України.
На тлі розмов про нові санкції проти Росії в Раді ЄС у випадку, якщо вони знову атакують Україну, лідери ЄС погодилися продовжити діючі економічні санкції проти Росії ще на півроку, – мовитьсмя у повідомленні.
Він пригадав, що санкції діють вже 8 років, з часу тимчасової окупації Криму Росією.
Як відомо, 16 грудня Європарламент проголосував за резолюцію щодо засудження дій Кремля. Там закликали Росію відвести війська від кордонів України.