Незважаючи на міжнародні заклики до прозорості та деескалації, (російське – ред.) військове нарощування продовжується. Ми зробили дуже зрозумілим, що будь-яка подальша агресія проти України потягне за собою дуже високу ціну. Ми також продовжуємо підтримувати нашого близького партнера Україну, політично та практично. Ми стоїмо за суверенітет та територіальну цілісність України, а також за право України обирати свій власний шлях, – заявив Єнс Столтенберг.
Він зауважив, що НАТО залишається готовим до змістовного діалогу з Російською Федерацією, і має намір скликати Раду НАТО-Росія «якомога швидше» у наступному році.
Я маю намір скликати нову зустріч Ради НАТО-Росія якомога швидше у Новому році. Будь-який діалог з Росією має мати за основу ключові принципи європейської безпеки та розглядати занепокоєння НАТО стосовно дій Росії. Він має відбуватися за умови консультацій з європейськими партнерами НАТО, включаючи Україну, – наголосив Генеральний Секретар НАТО.
Столтенберг подякував Румунії за важливий внесок, який вона робить у безпеку в Чорноморському регіоні, а також за підтримку партнерів НАТО, включаючи Молдову й Україну.
У НАТО неодноразово наголошували, що рішення про можливий вступ України до блоку вирішуватимуть самі країни — учасниці альянсу, а Україна — суверенна держава, яка має сама визначати своє майбутнє. Столтенберг також наполягає, що підтримка Києва з боку НАТО не становить загрози Москві.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україні потрібна чітка тимчасова перспектива від НАТО щодо вступу в Альяснс. Він зазначив, що країна прагне її отримати у 2022 році.
Усі ми не можемо сьогодні прийняти тезу, яка сьогодні теж дуже популярна, про ЄС через 30 років, а НАТО колись через років 50. Це демотивує всіх і сповільнює. Для швидкого руху ми не повинні витрачати час на якісь другорядні речі. Ми прагнемо якнайшвидше отримати дуже чітку тимчасову перспективу від НАТО. І хочемо її отримати у 2022 році, – сказав Зеленський під час конференції керівників закордонних дипломатичних установ України “Дипломатія 30. Стратегія сильної держави”.