Сполучені Штати запровадили вторинні санкції проти компаній, які не зареєстровані в РФ, але можуть допомагати агресору ухилятися від санкцій.
Про це йдеться у документі на сайті Міністерства фінансів США.
Обмеження наклали на юридичних осіб, які зареєстровані у Сінгапурі, на Мальті, у Британії, Іспанії та інших. Переважно вони пов’язані з науковими розробками та технологіями.
Усього до санкційного переліку додали 21 компанію, яка зареєстрована як в РФ, так і за її межами. Крім того, з-під санкцій виведено банк Ozon, який туди потрапив за зв’язок із підсанкційним Совкомбанком.
Нагадаємо, що Сполучені Штати погрожують санкціями тим фізичним та юридичним особам, які сприяють уникненню Росією санкцій країн Заходу.
Про це заявив радник США з національної безпеки Джейк Салліван. Він наголосив, що Вашингтон готовий розширити свою мережу економічних і фінансових санкцій у всьому світі, включивши в неї “вторинні” санкції.
“У нас є ряд інструментів, аби забезпечити виконання накладених обмежень, і одним з них є включення до санкційних списків фізичних або юридичних осіб у сторонніх юрисдикціях, які не дотримуються санкцій США або вживають систематичних зусиль, щоб послабити або уникнути їх”, – сказав Салліван.
Він додав: “Ми готові використати їх, якщо буде необхідно”.
США та їхні союзники дедалі більше стурбовані тим, що Росія спробує обійти фінансову ізоляцію, накладену Заходом, знайшовши альтернативні джерела іноземної валюти та ділових угод, щоб підтримати свою економіку та рубль.
Водночас між США та ЄС точаться дискусії про те, як поводитися з позицією Китаю щодо війни РФ проти України. Деякі побоюються, що Пекін може допомогти Росії як у військовому, так і в економічному плані, в тому числі як чорний хід для ухилення від санкцій.
Сполучені Штати попередили Пекін, що вони зіткнуться з “наслідками”, якщо допоможуть Росії, але не уточнили, які заходи вживатимуть. Лідери США та Європи намагаються скоординувати свій підхід до Пекіна напередодні саміту ЄС-Китай на початку квітня.