Польща, Латвія, Литва та Естонія у найближчі кілька діб розпочнуть процес повної транспортної ізоляції від Росії.
Про це повідомив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.
“Минулого тижня ми офіційно звернулися до наших колег з проханням зупинити будь-яке автомобільне сполучення з РФ та РБ. Дякуємо усім міністрам транспорту перелічених країн. Реакція миттєва. Чекаємо остаточного результату”, – написав він.
Такий процес країни розпочнуть у найближчі 48-72 години. За словами Найєма, у разі прийняття позитивного рішення, кордони країн з РФ та Білоруссю будуть повністю закриті, а значить автосполучення та всі транспортні перевезення стануть неможливими.
Нагадаємо, що Міністерство інфраструктури просило Євросоюз ухвалити два системні рішення, які заблокують торгівлю з Росією.
“Уже понад три тижні закликаємо Європейський Союз ухвалити два системні та болючі рішення, які заблокують торгівлю з країною-терористом: закрити всі порти для російських та пов’язаних з РФ компаній і закрити доступ до автомобільної мережі для російських та білоруських перевізників”, – повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков
За словами Кубракова, Єврокомісія та більшість країн ЄС готові до цих рішень. Він зазначив, що Польща, Литва, Латвія та Естонія можуть заблокувати транзит вантажівок з Білорусі та Росії, однак є низка країн, які не готові йти на такі кроки. Основний аргумент керівництва Німеччини полягає в тому, що Росія постачає в країну продукти та вугілля.
“Я розповідав міністру транспорту та цифрової інфраструктури Німеччини Фолькеру Віссінґу, як у дуже важких умовах Україні вдалося успішно перебудувати логістику постачання вугілля, зокрема, закуповуючи його в країнах Латинської Америки, Азії та Африки. Це не критична проблема, яку не можна було б вирішити, особливо для першої економіки Європи. Я відчуваю, що прогрес є, наші аргументи чують”, – заявив міністр.
Також зазначалось, що посли країн Євросоюзу планують зібратися 6 квітня, щоб обговорити пакет нових санкцій проти Росії у зв’язку з агресією РФ проти України. Санкційні заходи, запропоновані деякими державами, можуть торкнутися як індивідуальних обмежень, так і ембарго експорту російських товарів. Йдеться про ембарго на ввезення з Росії вугілля, нафти і газу, а також заборона на використання російськими суднами портів ЄС. Видання зазначає, що ембарго на енергоносії “раніше зустрічало опір із боку деяких великих європейських економік”. Водночас, зараз “заклики до запровадження санкцій проти російського експорту енергоносіїв стають дедалі гучнішими”.