Український уряд оцінив збитки від вторгнення Росії у 500 мільярдів доларів і заявив, що на відбудову знадобиться близько 600 мільярдів доларів. Відбудовувати Україну можуть російськими коштами, які заморожені за кордоном. Україна має два плани, як стягнути їх на свою користь.
Про це під час брифінгу розповів заступник глави Офісу Президента Андрій Смирнов.
Він заявив, що Офіс Президента спільно з Міністерство юстиції розробив механізм стягнення заморожених коштів Росії для компенсації збитків війни в Україні.
Заступник Андрія Єрмака повідомив, що Україна має декілька планів, як стягнути заморожені російські кошти.
«Основний з них – підписання міжнародного договору, який передбачатиме зняття імунітету з коштів Росії та направлення їх постраждалим громадянам і юридичним особам. А також на відновлення інфраструктури», – розповів він.
За словами Смирнова, плани “Б” передбачає прийняття відповідного закону в кожній юрисдикції, де російські кошти були заморожені.
Як розповів заступник глави ОП, в деяких країнах такі законопроєкти вже зареєстровані. Він додав, що протягом цього тижня триватимуть перемовини з іншими партнерами щодо цього питання.
За даними Forbes, у світі заморожено близько 400 мільярдів російських коштів.
Нагадаємо, що Денис Шмигаль попросив, щоб міжнародні партнери надали Україні спеціальні права запозичення, які емітуються МВФ. Прем’єр пояснив, що це дозволить отримати мільярди доларів для покриття бюджетного дефіциту.
Відповідну заяву прем’єр-міністр України озвучив під час виступу на Spring Meetings 2022, які проводять Світовий банк та МВФ. Це трапилось 21 квітня.
Денис Шмигаль пояснив, що через дії Росії збитки для української економіки вже становлять більше 500 мільярдів доларів. Ба більше, наше ВВП цьогоріч може впасти від 30 до 50%. Саме тому прем’єр зауважив:
- щоб вистояти, державі потрібна фінансова підтримка партнерів;
- розмір короткострокової допомоги Україна оцінює в 4 – 5 мільярдів доларів щомісяця протягом наступного пів року;
- одним із механізмів такої підтримки можуть стати спеціальні права запозичення, які емітуються МВФ.