Адміністрація президента США Джо Байдена схвалила відправку в Україну реактивних систем залпового вогню великої дальності, що неабияк може допомогти Україні захистити свою територію на Донбасі.
Про це повідомило видання The New York Times із посиланням на американських чиновників.
Про передачу зброї, найімовірніше, буде оголошено наступного тижня, сказав чиновник на умовах анонімності.
Озброєння включатиме мобільні ракетні установки, які можуть стріляти набагато далі, ніж пускові установки, які зараз використовують Україна, пише видання.
Хоча офіційні особи не надали подробиць про те, які саме типи ракет нададуть Сполучені Штати, Пентагон найчастіше використовує M31 GMLRS (Gueded Multiple Launch Rocket System). Це високоточна зброя з супутниковим наведенням, яка несе приблизно таку ж кількість вибухівки, як і 500-фунтова авіабомба.
Крім того, США планують включити до наступного пакету озброєнь для України реактивні системи залпового вогню HIMARS, що пересуваються на шасі колісних вантажівок.
Прес-секретар Пентагону Джон Кірбі у п’ятницю 27 травня відмовився підтвердити, що рішення надати пускові установки було ухвалено.
CNN повідомив у четвер, що адміністрація Байдена готується надіслати РСЗВ як частину більшого пакету військової допомоги Україні, про що може бути оголошено вже наступного тижня.
Напередодні глава МЗС Дмитро Кулеба попросив США ухвалити рішення про надання ракетних систем залпового вогню якнайшвидше.
«Чотири літери можуть допомогти Україні: відбити наступ росіян на Донбасі; зірвати плани росії щодо анексії Херсона; припинити катування росією, зґвалтування та інші жахливі порушення прав людини на окупованих територіях; розблокувати експорт і запобігти глобальній продовольчій кризі. Ці чотири літери: MLRS (реактивна система залпового вогню – ред.)», – зазначив Кулеба.