Наразі абсолютна уся територія Півночі повністю контролюється Збройними Силами України, підрозділами інших військових формувань та правоохоронних органів.
Про це повідомляє Командування об’єднаних сил ЗС України.
Генерал-лейтенант Сергій Наєв розповів, що українські захисники цілодобово займаються укріпленням оборонних позицій.
Командувач розповів, що під час укріплення позицій на Півночі особливу увагу приділяють покращенню системи комплексного вогневого ураження противника, системам протитанкового вогню та протиповітряної оборони.
Наші військовослужбовці отримують все необхідне для виконання поставлених завдань, а генерали та офіцери органів військового управління, своєю чергою, надають їм відповідну підтримку,– сказав генерал-лейтенант Сергій Наєв.
Він наголосив, що усі залучені до виконання завдань військовослужбовці та органи військового управління готові до адекватного реагування на загрози з будь-якого напрямку.
Головне управління розвідки України також поки не бачить ознак створення потужних угруповань ворога на території Білорусі. Про це заявив представник ГУР Міноборони Вадим Скібіцький під час всеукраїнського інформаційного телемарафону.
«Якщо говорити про потужні ударні угруповання, насамперед російські, які були створені в лютому перед вторгненням, таких ознак немає. Однак ми не виключаємо, що в подальшому, в залежності від успіху, який матиме ворог на нашій території, можливе перегрупування та посилення російської присутності на території Білорусі. Загроза є, на сьогоднішній день її рівень не такий високий, як це було в лютому, але з часом вона може зрости», – сказав він.
Також Скібіцький додав, що Білорусь проводить ротацію своїх військ біля українського кордону.
«На сьогоднішній день, за нашими даними, там відбувається процес ротації підрозділів, які перебувають біля нашого кордону. Але є особливість цієї ротації, що буде збільшено кількість військ, які знаходяться біля нашого кордону. Також ми бачимо, що певні підрозділи – це ракетні підрозділи, підрозділи протиракетної оборони, авіаційні підрозділи Російської Федерації – залишаються на території Білорусі. Вони можуть використовуватися для нанесення ракетних ударів, а це зберігає ту загрозу, яка походить з боку території Білорусі», – сказав він.
А от Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що розслаблятися не варто, адже завжди є ризик сухопутного наступу з території білорусі. Проте він має надію, що у цей відрізок часу – ні, такого ризику немає. Про це він заявив в інтерв’ю ВВС.
На запитання наскільки ймовірним він вважає сухопутний наступ з території білорусі, Резніков відповів: «Я вже робив прогноз про те, що я не вірив, що може бути бомбардування росіянами, і, на жаль, я помилився. Тому все можливо, ризик такий є. Але я маю надію, що у цей відрізок часу – ні, такого ризику немає».
Однак населення має бути готово до будь-якого перебігу подій. В Івано-Франківській обласній військовій адміністрації вже звернулися до жителів щодо ймовірного вторгнення армії Білорусі.
Там зауважили, що Білорусь хоче оточинити позиції українських захисників у прикордонних районах, однак наступальних формувань на території республіки не виявлено.
Про це повідомила голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук.
“На сьогодні, за даними Генштабу та Головного управління розвідки Міністерства оборони України, з боку Білорусі ведуться розвідка з метою оточення позицій та характеру діяльності наших військ у прикордонних районах. Однак наразі наступальних формувань на території Білорусі не зафіксовано”, – розповіла Онищук.
Очільниця ОВА наголосила, що загрозу ракетних та авіаційних ударів із території Білорусі зберігається.
Окрім цього, посадовиця закликала жителів області довіряти інформації тільки з перевірених джерел, не поширювати російські фейки чи чиїсь домисли. Також голова ОВА просить бути пильними та не ігнорувати сигнали повітряної тривоги.