Для ефективної роботи Збройних сил України з деокупації Херсонської області можуть наноситися удари по базах окупантів у захопленому РФ Криму.
Як заявив військовий експерт Михайло Самусь в ефірі 1+1, ЗСУ зможуть знищувати російську систему ППО і надати можливість працювати авіації.
Він нагадав, що за міжнародним правом Крим — це українська територія.
“І якщо почнеться наступ на Херсонському напрямку, то рано чи пізно у нас до Криму буде і 80, і 120 кілометрів. Тоді ми будемо наносити удари по Криму для того, щоб знищувати там засоби ППО, тому що завдання HIMARS знищувати ППО противника, яке зараз не дає можливість працювати українській авіації. А під час наступу авіація дуже важлива, а тому ми будемо її використовувати”, — додав Самусь.
Нагадаємо, раніше колишній головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі Філіп Брідлав заявив, що Україна має законне право атакувати Кримський міст, оскільки він споруджений на захопленій Росією території.
Його знищення завдасть істотного удару по логістиці окупантів, оскільки він пов’язує материкову частину РФ з Кримом, пише The Times.
Американський генерал упевнений, що для знищення Кримського моста ЗСУ можуть використовувати недавно надані західними союзниками ракети Гарпун.
“Мене абсолютно не дивує, що росіян турбує Керченський міст. Для них він неймовірно важливий. Тепер, коли Захід надав Україні крилаті ракети Гарпун, з дальністю дії до 200 миль (більше 300 км – ред.), я думаю, у росіян є всі підстави турбуватися про те, що Україна може атакувати міст”, – сказав він.
Військовий експерт Олег Жданов переконаний, що вивести з ладу Кримський міст можуть американські ракети ATACMS, які незабаром має отримати Україна.
Про це він сказав під час прямого ефіру з Марком Фейгіним.
Експерт констатував, що на сьогодні в України немає в розпорядженні зброї, яка діставала б до мосту.
“Harpoon у нас, хоч і є, але наскільки я розумію, він незастосований по наземних цілях. Тому ми його ніде і не застосовували. Він відпрацював по декількох цілях, коли була операція на Зміїному і на сьогоднішній день він просто стоїть як страж на охороні акваторії Чорного моря. Плюс, я так розумію, по платформах (“вишках Бойка”, – ред.). Але платформи – це як корабель, контрастна ціль на тлі морської хвилі”, – пояснив Жданов.
“Конкретна розмова” з питання виведення моста, прогнозує експерт, почнеться після отримання Україною ATACMS.
“Найпростіший спосіб виведення з ладу моста – можна зруйнувати мостовий проліт на стику моста і материка. Перший мостовий проліт – він найнижчий і, як правило, найкоротший, тому що він опорний, повинен бути гнучким… його найлегше знищувати. Що на залізничному мосту, що на автомобільному. Ось знесіть перший проліт і там, і там – і, будь ласка, завдання виконане”, – зазначив він.
“Я думаю, що як тільки з’явиться зброя, ця ракета, удар буде завдано один з першочергових… За рахунок дальності в 300 км ATACMS дістає до цього моста. Так, можливо там доведеться завдати групового удару. Одна ракета навряд чи потягне. Справа в тому, що міст сьогодні грає роль артерії, яка постачає все південне угруповання”, – сказав Жданов, додавши, що постачання з Криму ведеться на запорізький, мелітопольський, бердянський і херсонський напрямки.
Експерт підкреслив, що міст вкрай необхідно знищити.