Україна зможе відвоювати свої території, які російські окупанти захопили з 24 лютого цього року. Однак це залежить від того, чи продовжать західні партнери надавати військову допомогу у таких же обсягах, як зараз.
Таку думку висловив американський генерал, колишній глава ЦРУ Девід Петреус в інтерв’ю Bild. За його словами, західне озброєння може допомогти спочатку зупинити просування російських окупантів, а потім відбити у них захоплені ними раніше території.
“Якщо НАТО та інші західні держави продовжуватимуть виділяти ресурси нинішніми темпами… я вірю, що українські збройні сили зможуть зупинити подальше просування Росії, яке російські війська здійснюють з 24 лютого, і відбити завойовані території”, – наголосив Петреус.
За його словами, що наступ Росії зараз суттєво загальмувався у порівняні з тим, як було декілька місяців тому. Якщо раніше російські окупанти використовували за день 20 000 артилерійських снарядів, то зараз ця кількість становить близько 5 000 снарядів.
Петреус наголосив, що його вражає мужність і рішучість українців загалом та українських військових зокрема. При цьому, за його словами, майстерність і професійна компетентність захисників України постійно зростає.
Водночас ексглава ЦРУ зазначив, що Європа і весь світ повинні розуміти, які можуть бути наслідки у тому разі, якщо Росія виграє війну. Він наголосив, що успіх РФ дуже малоймовірний, проте у разі, якби так сталося, це було б катастрофічно для європейської безпеки.
За його словами, можливі наслідки усвідомили уже не тільки у Європі.
“Відверто кажучи, я вважаю, що глави держав і урядів НАТО, а також глави держав і урядів західних країн, що не входять до НАТО, визнали це. І необхідно вжити заходів, щоб Росія не досягла успіху”, – зазначає Петреус.
Директор Центру досліджень проблем громадянського суспільства Віталій Кулик зазначає виданню Коментарі, що HIMARS відіграють значну роль.
“З їхньою допомогою ми порушили логістику постачання російських боєприпасів та озброєнь на лінію фронту. Відбулися суттєві зміни у співвідношенні сил між українськими та російськими військами. Але не HIMARS єдиними робиться перемога, – наголошує експерт. – Якщо ми говоримо про якісну зміну ситуації, початок великого контрнаступу, нам потрібні важка техніка, літаки, ракетні системи великої дальності. Поки що ми цього не отримали від наших західних партнерів. Тому я б не ставив такі завищені цілі та очікування. Але те, що HIMARS вже відіграли певну позитивну для України роль, змусили Москву до пошуку якихось точок для переговорів (і зернова угода – одна з них) – це факт.
Додамо, уряд Королівства Норвегії передав Україні для використання під час війни 14 броньованих патрульних машин IVECO LAV III.
Такі авто належать до такого ж самого типу машин, якими користувалися норвезькі сили в Афганістані. Про це повідомляється на урядовому сайті Норвегії.
Зазначається, що бронеавтомобілі надали на додаток до тієї військової допомоги, яку держава уже передала Україні раніше. Так, Норвегія уже передавала артилерію, переносні засоби протиповітряної оборони та бронетранспортери.
“Норвегія продовжує робити свій внесок у боротьбу українців за свободу. Уряд постійно оцінює, як Норвегія може надати подальшу підтримку Україні у захисті країни від вторгнення росії”, – заявив міністр оборони Королівства Норвегії Бьорн Арільд Грам.
Броньовані авто IVECO LAV III – основні характеристики
IVECO LAV III – це армійські багатоцільові позашляховики, які мають броньований корпус.
Такі авто в базовій комплектації мають вагу 7 т. Вони можуть розвивати максимальну швидкість – 130 км/год, запас ходу становить 600 км.
У Збройних силах Норвегії станом на 2016 рік було 170 автомобілів IVECO LAV у різних варіантах.