Після успішного контрнаступу на Харківщині обмінний фонд наших захисників значно поповнився. Однак ця інформація не є публічною, попри те, що вже є чимало фото та відео із військовополоненими, проте не завжди ця інформація є публічною.
Про це 24 каналу розповів представник координаційного штабу щодо військовополонених Андрій Юсов. Він також зазначив, що Україна дотримується міжнародного законодавства, Женевських конвенцій і одразу оголошує про те, що ми готові до обмінів та готові робити все, аби повернути свої захисників, які потрапили до ворожого полону.
Так, українські наступальні дії на Харківському напрямку додають оптимізму – обмінний фонд поповнився, це факт. І кількісно, і якісно,– зазначає Андрій Юсов.
За його словами, на разі, є різні групи – є такі, яких захопили у полон, є й непооодинокі випадки, коли росіяни самі здавались у полон.
Водночас військовий експерт Петро Черник в інтерв’ю ТСН.ua заявив, що Харківська операція є найблискучішою операцією в сучасній воєнній історії.
За його словами, ЗСУ зробили неймовірну роботу, яку можна вважати найкращою воєнною операцією 21 століття.
“До прикінцевих хороших новин ще дуже і дуже далеко. Загалом, Харківська операція є найблискучішою операцією в сучасній воєнній історії не тільки України, а я б сказав у 21-му столітті на всій планеті Земля. Але разом з цим хочу нагадати, що це тільки перша по-справжньому виграна битва в російсько-українській війні”, – наголосив експерт.
А ось експерт Центру оборонних стратегій, полковник запасу Віктор Кевлюк пояснив, чому прорахувалася розвідка РФ на Харківщині
За словами полковника запасу Віктора Кевлюка, росіяни використовують сили спеціального призначення в якості піхоти.
“Якщо говорити про оперативну розвідку, то, швидше за все, вони і досі не мають об’єктивної картини того, що відбувається в операційній зоні. Що стосується тактичної розвідки, то у них там величезна кількість розвідувальних підрозділів спеціального призначення, які вони використовують, як сказав один харківський “класик” “немножко по-глупому”. Коли ви використовуєте спецназ в якості штурмової піхоти – ви ідіоти”, – говорить експерт в інтерв’ю Фокусу.
Він пояснює: Росія дозволяє собі вкласти у підготовку бійця спецназу величезні кошти – це одиничні люди, вартість навчання яких може сягати до пів мільйона доларів за курс підготовки, а потім використовує цей ресурс як піхоту.
“Ось дивіться як діє загін “KRAKEN” Сил спеціальних операцій ЗСУ. Вони навчені працювати у тилу – автономні, мобільні, вирішують завдання спеціальні розвідки, не воюють, як піхота. У росіян в обороні — 45-а бригада спецпризначення повітряно-десантних військ сиділа в окопах у районі Малої Комишувахи. Там ж десь 2-га бригада спецпризначення з Пскова. Тобто коли всіх розвідників використовують як піхотинців, виникає запитання: хто ж розвідник?”, – додає він.
Віктор Кевлюк говорить, що маючи велику кількість інформації навіть на тактичному рівні, її потрібно правильно опрацювати – з цього аналізу потрібно зробити правильні висновки.
“Тобто якщо хтось на тактичному рівні доходить висновку, що противник готує наступ, бо відбулися певні переміщення та зосередження. Все це поступово піднімається нагору, узагальнюється. І на якомусь етапі ця тактична правда стикається з ситуацією, де формується віртуальна реальність для вищого військово-політичного керівництва РФ. Вони 200 днів розповідають: “все йде за планом”, “ми майже перемогли”. І тут якійсь капітан з забутої Богом бригади повідомляє про якійсь наступ. І ця інформація не вписується у контекст. Простіше сказати капітану – ти не правий, не так оцінив. Тобто навіть правильно зроблена робота внизу може вести до хибних рішень”, – додає він.