Військовий експерт розповів, де Владімір Путін може відновити наступ. Зокрема, це може трапитись після мобілізації.
Відповідну інформацію повідомив Олег Жданов 1 жовтня. За його словами, мовиться про наступ на Сході.
За словами військового експерта, коли росіяни наберуть відповідну кількість мобілізованих, зокрема, 500 тисяч до Нового року та проведуть їхню підготовку та бойове злагодження, то можуть спробувати знову напасти на Україну. Проте мовиться тільки про спробу вторгнутися. Мовиться перш за все про спробу напасти знову на Суми.
Коментуючи мобілізацію в РФ, український журналіст та військовий оглядач Олександр Коваленко зазначив, що зараз багато думок пульсує про те, куди буде спрямована ця маса, вся чи частково і головне, як це вплине на стан справ у зоні бойових дій.
Почну я ось із якого моменту. Практично всі присутні в Україні окупаційні підрозділи зі складу батальйон-тактичних груп. При цьому станом на сьогодні більшість з них давно вже слід було вивести із зони БД щодо ротації або у зв’язку з відновленням боєздатності.
Тобто, це пошарпані групи, здебільшого не здатні повноцінно виконувати поставлені завдання. Бо в них суцільний через втрати некомплект.
У свою чергу, БТГр це залежно від її функціонального призначення від 600 до 800 осіб.
До складу БТГр також входять: 11 танків, 33 ББМ, 12 САУ, 12 РСЗВ, 3 ЗРК/ЗРПК і 3 РЕБ.
Так само можуть бути деякі доповнення або відмінності, наприклад, як мінометна батарея, але це вже не суттєво.
І ось тепер повертаємось до наших умовно 300 тисяч частково мобілізованих і дуже перебільшено, без претензій на високу аналітику, але оцінимо, що це і з чим це.
За мірками найбільшої БТГр, це 375 БТГр. Або 4125 танків, 12375 ББМ, 4500 САУ, 4500 РСЗВ, 1125 ЗРК/ЗРПК і 1125 РЕБ.
Як думаєте, Росія має зараз у наявності 4 125 танків, 12 375 ББМ, 4 500 САУ, 4 500 РСЗВ, 1 125 ЗРК/ЗРПК і 1 125 РЕБ?
Я думаю, що мені не варто вам пояснювати, що ні!
Тобто, виходячи з відповіді на це питання, ми приходимо до висновку, що вся та маса, яку зараз частково мобілізують у Росії, не буде являти собою повноцінні БТГр, отже, вони не зможуть виконувати поставлені перед ними завдання.
Я не виключаю, що першою хвилею ними просто затикатимуть ротаційні дірки та відновлюватимуть боєздатність, але лише умовно, оскільки ця маса ніякий не компенсатор. Маса, яка є такими, що вимагають відновлення підрозділу, не здатні ефективно виконувати бойові завдання.
Надалі ж, це буде просто якась безглузда каша. Саме безглузда. Каша з марної маси.
До речі, після нещодавньої спроби анексії окупованих територій України Путін не отримав ніяких нових “козирів”. Кремль буде експлуатувати “старі” теми.
Про це 24 каналу розповів політолог Ярослав Божко.
На йго думку, Кремль досі використовує мобілізацію як власний “козир”.
“Певним чином для російського керівництва ця мобілізація ще не починалася. Вони тільки почали гребти людей. Хтось загубився, хтось втік. Вони її ще не використовують як “відіграний козир”, – зазначив він.
Проте ядерний шантаж та можливе застосування тактичної ядерної зброї – це наразі головні тези Кремля, якими він намагається залякати Україну та світ.
Окрім цих двох тем, Кремль має ще кілька дрібних точок впливу. Вони можуть погрожувати відмовитися постачати енергоносії на Захід. Або ж спробують зірвати “зернову угоду” ударами по Одесі чи відновленням морської блокади, хоч сумнівно, що вони на це зараз здатні.
“Це добре пояснює, чому Путін останнім часом часто говорить про тему продовольства, що його Захід одурив. Це так само можлива точка впливу. А в загальному в них не залишилося стратегічно відчутних “козирів”, які є в полі нашого зору”, – резюмував політолог.