Дії кремлівського диктатора володимира путіна не вʼяжуться з переговорами й показують, що йому не можна довіряти.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в ефірі національного телемарафону.

Він зауважив, що всі дії путіна, а саме анексія територій, обстріл мирної колони в Запоріжжі чи сигнал тривоги в Києві, не вʼяжуться з переговорами. А путін зараз грає в гру «так я ж готовий, це Україна не готова до переговорів». У цьому контексті Президент Володимир Зеленський зайняв чітку позицію: «Якщо ви обрали шлях війни, то ми обрали шлях самооборони», наголосив Кулеба.

«Вам не можна довіряти, ви люди, які не мають совісті, а одним з ключових принципів переговорів завжди є принцип добросовісності й в усіх мовах світу цей термін «принцип добросовісності в переговорах». Якщо немає совісті у путіна, то й немає сенсу вести переговори», – підсумував міністр.

У свою чергу, радник керівника ОП Михайло Подоляк в інтерв’ю італійському виданню La Repubblica зазначив, що Росія не хоче вести переговори – вона лише висуває ультиматуми. Якщо російська армія покине всю територію України, включно з Кримом, переговори можуть відновитися”. Крім того, оголошення Росією анексії окупованих нею Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей, як і проведені на цих територіях псевдореферендуми, нічого не змінюють для України. За словами Подоляка, ці регіони були й залишаються українськими, і ЗСУ боротимуться за їх звільнення.

В той же час, президент України Володимир Зеленський заявив, що з  путіним вести переговори не буде, оскільки з ним неможливо домовитися про співіснування, Україна вестиме діалог з іншим президентом росії. 

“По-перше, тільки шлях зміцнення України та вигнання окупантів з усієї нашої території дозволить відновити світ. Ми підемо цим шляхом”, – підкреслив Зеленський.

Як заявив Зеленський, президент росії володимир путін не знає, що таке гідність і чесність.

“По-друге, Україна була і залишається лідером переговорних зусиль. Наша країна завжди пропонувала росії домовитися про співіснування на рівних умовах і залишається лідером переговорних зусиль. Наша країна завжди пропонувала росії домовитися про співіснування на рівних умовах – чесні, гідні та справедливі умови. Очевидно., Що з цим президентом росії це неможливо. Тому ми готові до діалогу з росією вже з іншим російським президентом “, – сказав Зеленський.

Президент підкреслив, що підкреслив, що наразі жодні переговори з РФ щодо завершення війни неможливі, оскільки російська сторона не може сформулювати жодних адекватних позицій.

“Ми хочемо закінчити війну, але змінився простір, можливості. Суспільство не хоче говорити з терористами. Хоча навіть із терористами можна спілкуватися, бо вони знають, чого хочуть”.

Зеленський наголосив, що у випадку з російською стороною немає впевненості в тому, що вони дотримуватимуть своїх обіцянок.

“Я вважаю, що не будуть. Ніхто не вірить. Вони нерукостислі”, – сказав він.

Як зауважив президент, спочатку потрібно, щоб РФ покинула українські території та перестала поводитися як терорист, а тоді можна буде говорити про дипломатію.

“Щоб ми могли відкрити з ними дипломатичний коридор, вони мають показати політичну волю, що вони готові віддати назад чужу землю. Тоді ми можемо говорити принаймні про якісь коридори, які відкривають ті чи інші дипломатичні кроки”, – пояснив Зеленський.