Наші воїни ведуть успішний наступ практично на всіх напрямках фронту. Зокрема не є вийнятком Херсонщина, де окупантам дуже “не солодко”
Тож у росіян є три варіанти, як далі діяти на Півдні України. Про це в одному з інтерв’ю розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ та льотчик-інструктор Роман Світан.
За його словами, після того, як буде прийняте рішення командування країни-агресорки щодо виходу з правого берега Херсонщини, то росіяни, найімовірніше, створять декілька рубежів оборони біля мостів та переправ, які вони зараз побудували та відходитимуть. Відповідні переправи є біля Антонівського моста та Каховської ГЕС.
Так, зазначається, що 20-тисячному війську загарбників необхідно буде кілька днів, щоб відійти на лівий берег. Ймовірно, окупанти навіть залишать свою техніку.
Все залежатиме від того, який наказ надійде та можливостей перекидання техніки з правого на лівий берег. За кілька днів вони зможуть виконати завдання, – пояснив Світан.
З військової точки зору, недоцільно перебувати на правому березі з пошкодженими мостами через річку Дніпро. Отже, російські військові мають або піти на лівий берег, щоб вийти з цього “котла”, або здійснювати подальший наступ. До того ж на правобережжі перебувають також підрозділи десантних військ країни-агресорки, що призначені для певних кидків.
Другий варіант – це просування далі, тобто використати цей плацдарм для руху в бік Одеси або Вознесенська й далі на так звану Придністровську Молдавську Республіку або саму Молдову,
– зазначив військовий експерт.“Загалом 20-тисячний корпус може виконати такий кидок, але тільки один раз. Тобто, якщо в них не вийде його виконати, вони будуть майже всі знищені”, – повідомив полковник запасу ЗСУ.
У тому випадку, якщо окупанти вирішать базуватися на правому березі, їм доведеться піти з деяких позицій. Так, російське угруповання військ може піти в район Херсона, за Інгулець.
Окупанти можуть перейти з лівого на правий берег та тримати вже правий берег Інгульця, Херсон та Антонівський міст і переправи внизу, – припустив військовий експерт.
Водночас на думку Світана, військові країни-агресорки не мають можливостей утримувати правий берег Херсонщини у такому вигляді, в якому наразі перебувають на цих територіях. Окупантам не вистачає щільності війська.
Так, для того, щоб утримувати правобережжя Херсонщини Росії треба збільшити щільність військ щонайменше у 1,5 – 2 рази. Крім того, необхідні переправи з лівого на правий берег, які будуть чітко функціонувати. Адже після пошкодження Кримського мосту потік військової амуніції для окупантів стає меншим.
Вони й цей момент беруть до уваги, тому, найімовірніше найближчим часом будуть приймати одне з трьох рішень: або кидок в бік Одеси, або відхід усіх до Херсону та утримання Антонівського моста, або перехід на лівий берег усім 20-тисячним військом, – підсумував військовий експерт.
Додамо, що Світан також заувжаив, що врата Херсону стане для окупантів великою поразкою й позначиться на їхньому морально-психологічному стані.
Він зауважив, що окупанти, які перебувають на протилежному березі Дніпра, чудово знатимуть основні причини цього.
Світан зазначив, що проблематично втрату Херсону сприймуть понад 100 мільйонів росіян, які будуть спостерігати за подіями, що відбуватимуться у цій окупованій області України.
Це у них буде морально-психологічний удар. Для них буде велика травма, – наголосив військовий експерт.