єфремов 1

День Валентина кожен проводив, як йому забажалося: дехто отримував сюрпризи, а дехто їх дарував. Не оминув цей день і Олександра Єфремова. Подарунок у вигляді затримання працівниками Генпрокуратури та СБУ вочевидь здивував екс-регіонала.

У суботу, 14 лютого, співробітники генеральної прокуратури України спільно з працівниками Служби безпеки України провели спецоперацію із затримання колишнього глави фракції Партії регіонів у Верховній Раді України Єфремова Олександра Сергійовича, який підозрюється у скоєнні кримінальних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364 і ч . 2 ст. 366 Кримінального кодексу України, тобто у зловживанні службовим становищем при обтяжуючих обставинах та службовому підробленні.

Довідка:

Олександр Сергійович Єфремов (22 серпня 1954, Луганськ) — український політик проросійських поглядів, державний діяч російського походження, 1-й заступник лідера Партії регіонів, народний депутат України з 2006. Йому закидають причетність до сепаратизму, корупції. Колишній роботодавець першого лідера ЛНР Валерія Болотова.

Карʼєра:

1978 — інженер-технолог, Верстатобудівний завод ім. Леніна, м. Луганськ.

Жовтень 1978 — квітень 1980 — заступник командиру взводу, в/ч 68302, Київський ВО.

1980–1983 — 1-й секретар Ленінського РК ЛКСМУ м. Луганська.

1983–1987 — 1-й секретар Луганського МК ЛКСМУ.

1987–1989 — заступник начальника цеху Верстатобудівного заводу ім. Леніна.

1989–1991 — секретар парткому Верстатобудівного заводу ім. Леніна.

1991–1996 — директор МСП «Мега ЛТД», м. Луганськ.

1996–1997 — голова правління комерційного банку «Укркомунбанк».

1997–1998— заступник голови Луганської облдержадміністрації.

7 квітня 1998 — 27 січня 2005 — голова Луганської облдержадміністрації.

Обраний депутатом Луганської облради (квітень 2006).

Голова Луганського регіонального відділення Партії регіонів (з листопада 2005).

Народний депутат України 5-го скликання з квітня 2006 від Партії регіонів, № 19 в списку. На час виборів: президент Луганського регіонального відділення УСПП. Голова Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України (з липня 2006), заступник голови фракції Партії регіонів (з травня 2006).

Народний депутат України 6-го скликання з листопада 2007 р., обраний за списками Партії регіонів.

Амбіції:

О.Єфремов входив в корпус ключових бійців-регіоналів, які ні на крок не відступали від основних пунктів генеральної лінії партії. Зокрема, у питаннях державної мови, вступу України в НАТО, взаємин з опонентами в період загострень політичної ситуації в країні.

З моменту приходу в парламент О.Єфремов все частіше виступав в числі спікерів Партії регіонів. Як зазначив навесні 2008-го відомий політолог Володимир Фесенко, на роль нового Кушнарьова екс-губернатор Луганщини не тягнув (не вистачає драйву), але у регіоналів в публічній сфері зараз проявляється помітне безриб'я, тому маятник симпатій прихильників ПР міг би качнутися і в сторону цього політика.

Скандали:

У бізнесі видного регіонала «темне» минуле. Згідно з інформацією луганського сайту top.lg.ua, після розвалу СРСР Єфремов засновує ЗАТ «Фонд» і ЗАТ «Луганський енергетичний альянс», які продавали в регіоні російський газ.

Побічним продуктом цього бізнесу стали активи луганських підприємств, які «ЗАТ отримували майже задарма, продаючи фабрикам і заводам газ по позамежною ціною і доводячи їх до банкрутства з подальшою скупкою активів» – стверджує у своїй статті «Олександр Єфремов приторговує київськими квартирками» автор Олег Югов.

Приклади бізнесу «по-Єфремівського»:

Збанкрутілий Стахановський коксохімзавод – від нього залишився тільки смолопереробний цех. Жалюгідне існування волочили три цехи лисичанского заводу «РТІ», відчужені за борги по газу на користь ЗАТ «Фонд».

Остання жертва – Луганський емалювальний завод. В 2001 році його майно за борги надійшло у власність «Луганського енергетичного альянсу», а кілька років тому завод припинив випуск продукції (у 2000 році Комітет Верховної Ради з боротьби з корупцією та організованою злочинністю повідомляв, що губернатор Олександр Єфремов з 1997-го по 1999 рік офіційно входив до складу акціонерів ЗАТ «Фонд», афілійованого з «Луганським енергетичним альянсом», і володів пакетом акцій цієї компанії). У статті також стверджується, що О. Єфремов збанкрутував ряд шахт регіону, в тому числі об'єднання «Краснодонвугілля».

Кримінальні справи

Прізвище О. Єфремова згадується у кримінальних справах. Справа № 37/05/9175 відкрита 3 серпня 2005 прокуратурою Луганської області за ознаками зловживання владою. Судячи з матеріалів справи, у 2002 – 2003 роках Єфремов неодноразово давав вказівки підлеглим йому держхолдингам «Ровенькиантрацит», «Краснодонвугілля» і «Свердловськвугілля» перераховувати кошти (всього 1,8 млн. грн.) на рахунки благодійного фонду «Підтримка і розвиток футболу», який, у свою чергу, фінансував футбольний клуб «Зоря», один із засновників якого – син губернатора Ігор.

Читайте також: ГПУ затримала регіонала Єфремова (ВІДЕО)

Ще дві кримінальні справи (№ 39/05/100, № 37/04/9118) порушені за фактом шахрайства: обладміністрація за вказівкою О. Єфремова виділяла мільйони гривень на реалізацію бізнес-планів приватних підприємств, які відразу після отримання грошей зникали. Після «помаранчевої» революції та зміни керівництва Генпрокуратури всі справи були закриті.

Використання службового становища в корисливих цілях, травень 2011 року.

Сім'я лідера парламентської фракції Партії регіонів О. Єфремова в 2011 р через свою компанію провела понад 1 млрд грн, виділених на поставку товарів і робіт державними вугледобувними підприємствами Донбасу. Для аналізу були взяті до уваги тендерні здобутки низки компаній: ТОВ «ДС-8» (головний засновник – син видного регіонала Ігор Єфремов);

ТОВ «Індекспром» (невістка Наталя Єфремова та давній партнер нардепа Віктор Немліхер); ТОВ «Торговий дім «Краснолуцький машинобудівний завод » та ПП «Портекс» (зареєстровані на болгарина Колева Христо Димитрова). Всі ці структури в ЗМІ називають «дружніми» до Єфремову, оскільки саме він, будучи губернатором Луганщини, домігся приватизації Краснолуцького заводу, який став власністю «Індекспрома» і «Портекс».

Комерційний зліт цих фірм почався з вересня 2009 р . До цього, починаючи з 2005 року, ці компанії отримали підряди на суму всього 196 млн 270 тис грн.

З вересня 2009 по травень 2011 року на компанії Єфремова було «перекинуто» 2,05 млрд грн. Половина з цієї суми припала на 2011 рік.

У вересні 2011 року фірми О. Єфремова виграли тендери на 4,5 мільйона гривень. Про це повідомив  «Вісник державних закупівель». ДП «Луганськвугілля» за результатами тендеру 1 вересня уклало угоду з ТОВ «Портекс» на придбання калориферних секцій та електрокотлів на 4,56 млн грн. За 4 180 000 грн. придбано 48 оцинкованих калориферних секцій типу КВБ-12БП і 76 типу КВБ-11БП.

Вісім електрокотлів типу «Кулон-100» придбаний за 0380000 грн. Якби ці прилади купувалися за ринковими цінами, то калориферні секції коштували б 1,47 млн грн., а котли – 110 000 грн., тобто втричі дешевше ціни, досягнутої на відкритих торгах «Луганськвугілля». Крім компанії-переможця в тендері брали участь ще дві фірми. ПрАТ «Кремінський завод «Ритм» пропонував калорифери за 1 420 000 грн., що відповідає ринковим цінам. Однак його пропозиція не була врахована через те, що компанія нібито не запропонувала електрокотли по другому лоту.

Остання кримінальна справа:

В кінці липня 2014 року Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу щодо народного депутата України, лідера фракції Партії регіонів Олександра Єфремова. Досудове розслідування розпочато за фактом зловживання владою Єфремовим, яким здійснено тиск на службових осіб Державного підприємства "Луганськвугілля" під час проведення процедури закупівлі послуг з монтажу гірничошахтного устаткування та низьковольтної апаратури, внаслідок чого зазначеним підприємством було укладено договори із підконтрольними Єфремову суб'єктами господарської діяльності за втричі завищеними цінами, що спричинило тяжкі наслідки інтересам держави. Попередня кваліфікація кримінального правопорушення – ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України.

Але не пройшло багато часу, як афери набридли луганчанам.

Втрата довіри з боку земляків, листопад 2011 року.

29 листопада на мітингу під стінами Луганської облдержадміністрації близько 300 чорнобильців вимагали відправити у відставку уряд Миколи Азарова. Промовці на мітингу висловлювали обурення на адресу народного депутата О. Єфремова.

Вони вважають, що Єфремов їх зрадив. Учасники мітингу прийняли рішення розпочати оформлення позовів до Держави Україна в Європейський суд з прав людини. Всім бажаючим було запропоновано підписати позови після мітингу тут же, в наметі, встановленому чорнобильцями. Акція чорнобильців стала відповіддю на ініціативу уряду, сформованого Партією регіонів, щодо скасування ряду пільг і соціальних гарантій для багатьох соціально незахищених верств населення.

Ворог преси, червень 2012 року.

Національна спілка журналістів України оприлюднила список чиновників і політиків, що перешкоджають професійній діяльності співробітників ЗМІ (список чиновників і політиків, що перешкоджають професійній діяльності співробітників ЗМІ, публікується щорічно останні п'ять років). У 2012 році його очолили керівники парламентських фракцій Партії регіонів Олександр Єфремов, Народної партії Ігор Шаров та Комуністичної партії Петро Симоненко.

Цитати:

17 лютого 2014 – Задаю собі питання, а в своєму я розумі

4 березня 2014 – Головне завдання ПР – федералізація

24 березня 2014 – Пропоную погодитися на російський сценарій

12 травня 2014 – Десятки моїх друзів взяли участь у сепаратистському референдумі

29 травня 2014 – ПР готова піти на дострокові вибори в Раду, якщо вони пройдуть за змішаною системою

Євромайдан

16 січня 2014 року голова фракції Партії Регіонів Олександр Єфремов проголосував за Закони про диктатуру і наголосив, що голосування депутатів руками за ці нормативні акти є законним.

23 лютого 2014 року голова фракції Партії регіонів Олександр Єфрємов оприлюднив свою заяву, в якій усю відповідальність за ситуацію в Україні поклав на президента Віктора Януковича та його найближче оточення:


«Ми, фракція Партії Регіонів у Верховній Раді України і наші однопартійці, рішуче засуджуємо злочинні накази, що призвели до людських жертв, до порожньої скарбниці, величезних боргів, ганьби в очах українського народу і всього світу, в результаті чого наша країна опинилася на краю прірви, загрози розколу і втрати національного суверенітету»

Сепаратизм та терроризм

Деякі журналісти стверджують, що донецькими і луганськими озброєними сепаратистами, які захопили на початку квітня 2014 року донецьку та луганську ОДА та низку інших будівель та частково замінували їх і за твердженням СБУ України утримують понад 60 заручників. керують люди Ахметова і Єфремова Єфремов це заперечив і заявив, що стримує сепаратистів від радикальних дій.

На початку квітня 2014 Держфінмоніторинг заблокував особисті рахунки Єфремова за «фінансування тероризму»


Хвилинка важливої інформації:

– Не володіє українською мовою, або свідомо її ігнорує.

– 28 лютого 2014 уряди Австрії й Швейцарії оголосили про арешт його активів з метою запобігання ризику незаконного привласнення фінансових активів української держави.

–  Захоплення: книги, коні, історія рідного краю.

 

Джерело: Корупція.інфо