російські загарбники вже готуються до вуличних боїв у тимчасово окупованому Мелітополі.
Вже другий день у самому центрі поки що окупованого Мелітополя вороги розставляють бетонні конуси, про це повідомив мер міста Іван Федоров у Telegram.
“Напевно, за останній тиждень окупанти настільки відчули запах “смаженого”, що вже готуються до вуличних боїв. В найкращих традиціях росіян “зуби дракона” розставляють ближче до цивільних – посеред центральних вулиць і житлових кварталів”, – зазначив чиновник.
До всього, за його словами, досвід інших деокупованих міст України підказує окупантам – їхні бетонні лего їм не допоможуть, а скоріше завадять самим тікати швидше з нашої землі.
Додамо, що звільнення Мелітополя може бути наступним важливим етапом деокупації півдня України. Про це пише військовий експерт Дмитро Снєгирьов
Наразі ЗСУ використовують високоточні удари по місцях зосередження окупаційних військ і диверсійні заходи щоби взяти під контроль це стратегічно важливе місто. Справа утім, що Мелітополь розташований на перехресті двох автомагістралей і залізничної лінії, що з’єднує глибинні райони Росії з анексованим Кримом та окупованими територіями на півдні України.
Минулий тиждень в окупованому Мелітополі видався в прямому сенсі вибуховим. Зокрема 10-11 грудня було завдано ударів по трьох об’єктах Мелітополя та Мелітопольського району. Мер міста Іван Федоров повідомив, що був знищений російський блокпост та радіолокаційна станція. Крім того,удару в Мелітополі було завдано по місцях базування особового складу окупаційної армії.
За даними української сторони, жертв – близько 200. Швидше за все, були задіяні реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) HIMARS.
Завдання ударів по місцях розквартирування особового складу на території окупованих районів Запорізької області (Мелітополь, Пологи і Токмак) свідчить про каскадний характер планування операцій ЗСУ зі звільнення цих територій.
Перший етап передбачає вогневе ураження місць зосередження особового складу, важкої бронетехніки, систем ППО, усієї інфраструктури противника. Другий – взяття під контроль логістики (шляхів постачання окупаційної армії). Третій – безпосередньо наступ наших військ. Ця натівська тактика була успішно продемонстрована ЗСУ під час деокупації Харківської та Херсонської областей.
Тобто, можемо говорити про можливий початок операції з деокупації Запорізької області. Це найбільш перспективний напрям для наступу ЗСУ, про що говорить навіть російська сторона. Саме з цим пов’язані авральні роботи окупантів зі зведення фортифікаційних споруд в районі Мелітополя та Бердянська.
При цьому, і Мелітополь, і Пологи, і Токмак – ключові пункти логістики окупаційної армії – зазначає експерт. Особливо Мелітополь, втрата контролю над яким росіянами поставить під сумнів існування так званого “сухопутного коридору” з окупованих територій Донбасу до Криму. Крім того, це потенційно може створити передумови для видавлення окупаційних військ, власне, на територію самого Криму.
Снєгирьов підкреслює далі, що після завдання потужних ударів у Мелітополі та Пологах місцевими джерелами зафіксована передислокація окремих підрозділів збройних сил противника – з метою розосередження як особового складу, так і важкої бронетехніки. Щоб зменшити кількість втрат внаслідок вогневого впливу з боку ЗСУ.
Аналогічна запорізькій тактика спостерігається на інших ділянках фронту. У тому числі на Луганському напрямку.
Зокрема, в окупованому Первомайську було завдано удару по місцях зосередження колісної та гусеничної техніки. Були “прильоти” у Сватовому, у Кадіївці (Стаханові). До речі, координати місць накопичення і розквартирування противника передавали представники місцевого руху опору, включно з членами ГІ “Права справа” – підсумував експерт.