Російське загарбницьке командування має намір перехопити ініціативу на полі бою в Україні за допомогою мобілізованих, призвавши 500 тисяч осіб.
Незабаром у РФ почнеться нова хвиля мобілізації, у рамках якої до російського війська призвуть ще близько півмільйона осіб. Стартує вона, найімовірніше, вже після 15 січня. За допомогою нової живої сили Кремль вдруге спробує захопити Україну.
Про це виданню The Guardian розповів заступник голови Головного управління розвідки Міноборони України (ГУР МО) Вадим Скібіцький.
Заступник голови військової розвідки України Вадим Скібіцький заявив, що Україна вважає, що призовники будуть частиною серії російських наступальних операцій навесні та влітку на сході та півдні країни.
Так, розвідка України очікує нового великого наступу російської армії навесні – влітку нинішнього 2023 року, щойно Росія проведе навчання нової партії мобілізованих. Наразі в агресії бере участь 280-тисячне російське угруповання, однак цього росіянам ледь вистачає для утримання фронту.
Майбутня велика битва, за даними Скібіцького, вирішить результат цієї війни. Імовірно, прориватися агресор планує на Донбасі, у Харківській і, можливо, у Запорізькій областях.
Скібіцький сказав, що Росії знадобиться приблизно два місяці, щоб сформувати військові формування, і будь-який успіх Росії на полі бою залежатиме від того, наскільки добре оснащені та навчені росіяни. За його словами, багато чого також залежатиме від продовження поставок в Україну західних боєприпасів і зброї для оснащення нових резервних підрозділів, які Україна готує.
“Вони роблять наголос на кількості живої сили та техніки, сподіваючись розтрощити нашу оборону… Якщо Росія програє цього разу, то Путін завалиться”, — сказав Скібіцький, описуючи майбутні шість-вісім місяців як останній поштовх.
Білоруський напрямок, зі слів Скібіцького, на цьому етапі не становить серйозної загрози для України. Там сьогодні діє тільки 15-тисячне угруповання ЗС РФ.
У лютому 2022 року з Білорусі в Україну увірвалися 45 тисяч російських окупантів і зазнали нищівної поразки. Зараз же північні рубежі України серйозно посилені, шансів у ворога там немає.
«Звичайно, це може змінитися, якщо Білорусь вступить у війну», — сказав Скібіцький.
Чисельність Білорусі складає близько 45 тис. Але навіть якщо Росія має таку кількість, сказав американський військовий експерт Роб Лі, це не означає автоматично, що її підрозділи будуть ефективними – лідерство, боєприпаси та навчання зараз є проблемами російської армії.
Щоб компенсувати великі бойові втрати за 10 місяців війни, Росія також залучила десятки тисяч полонених до складу приватної військової групи Вагнера.
Додамо, що Естонська розвідка вважає, що РФ справді готується оголосити нову хвилю мобілізації після православного Різдва, але фактично цей процес не припинявся і після формального завершення першої хвилі.
Як повідомляє ERR, про це розповів керівник центру розвідки Збройних сил Естонії полковник Марго Гросберг.
Так, за його словами, є ознаки того, що в деяких регіонах приготування до “другої хвилі” вже відбуваються – так, наприклад, відомо, що у Краснодарському краї типографії надійшло замовлення на друк 5000 повісток. “Наступного тижня з’явиться ясність, чи почнеться ця друга хвиля мобілізації і як це буде відбуватися”, – зазначив Гросберг.
Він зауважив, що, всупереч поширеним уявленням, процес мобілізації не зупинявся і після заявленого завершення першої хвилі – за винятком регіонів, де військкоматам вдалося зібрати стільки людей, скільки планувалося. Ці близько 300 тисяч резервістів вже пройшли або ще проходять підготовку та в подальші 1-2,5 місяці будуть перекинуті до кордонів з Україною або безпосередньо на фронт. Якщо з другою хвилею підхід буде подібним, нові призвані опиняться на фронті орієнтовно у березні-квітні.