Окупанти не полишають надії все ж вийти на адміністративні кордони Луганської та Донецької областей. Саме таку мету і поставив для росіян президент Росії Владімір Путін ще на початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року.
Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Петро Черник. За його словами, ворог постійно змінює акценти на лініях розмежування.
Чого хоче досягнути ворог
Петро Черник наголосив, що для Росії все ж ключовим залишається Донбас.
“Не забуваємо, що ця війна й почалася з визнання тих самих недореспублік”, – пояснив він.
За його словами, Путін віддав наказ вийти на адміністративні кордони Луганської та Донецької областей ще у 2022 році. Оскільки мета не була досягнута, то своїх намірів росіяни поки що не полишають. Диктатор наказав повністю захопити Донбас до березня.
“Чи вдасться противнику повноцінно організувати по-справжньому велику контрнаступальну операцію на даних ділянках? На мій погляд, для цього поки що не бачу у першу чергу технічного потенціалу”, – зауважив військовий експерт.
Проте не слід забувати про людський потенціал ворога, який є доволі великим.
Поразки росіян на фронті
Петро Черник розповів, що ситуація на фронті для окупантів не дуже оптимістична. Зокрема, вони не можуть взяти Бахмут, що є важливою точкою.
“Вона дуже серйозна для них у вогневому контролі Дебальцевського залізничного полотна. Всього-на-всього 42 кілометри, а HIMARS працюють на 84 кілометри”, – наголосив він.
За словами військового експерта, через це у росіян відбуваються певні зміни.
“Вони зміщують акценти стратегічної поразки під Бахмутом”, – підкреслив він.
На його думку, причиною є те, що росіянам треба показувати хоч якісь мінімальні успіхи на фронті, тому що пропаганду ніхто не скасовував, а вона в них на високому рівні.
Мало того, Під Бахмутом росіяни намагаються скувати ЗСУ, армія противника діє невеликими групами та намагається нападати чи оминати місто. Така тактика безперечно виправдана. Про це сьогодні розповів військовий експерт Сергій Грабський.
“Ця тактика виправдана, безумовно. І противник дуже незначно послабив тиск на наші війська в районі Бахмута, а вони продовжують рух і йдуть дуже важкі бої як на півночі від цього населеного пункту, так і на півдні. Ця тактика для супротивника дуже виграшна. Така сама ситуація спостерігається і на Південному напрямку, де противник демонструє свою готовність наступати і намагається проводити саме такими ж методами невеликих груп якісь наступальні дії в районі Гуляйполя та Оріхового”, — сказав експерт.
Таким чином росіяни намагаються скувати українські війська, не дати їм можливість переміститися на більш гарячі напрямки та одночасно проводити накопичення ударних угруповань для створення можливостей наступу на якихось ширших ділянках фронту.
“І це необов’язково має бути Бахмут чи, припустімо, Авдіївка. Тобто не завжди йдеться про Донбас. Тому така тактика далі продовжуватиметься”, — сказав Грабський.
Він поділився, що сьогодні обидві сторони готуються до нових наступальних операцій.
“Говорити про те, що зараз бойові дії зайшли в глухий кут, я б не став, тому що ми просто бачимо якийсь інший градус напруженості, який говорить про те, що противник і ми готуємося до більш активних бойових дій. Тобто йде тимчасове затишшя для підготовки серйозних наступальних операцій з обох сторін”, — додав гість ефіру.