Сьогодні у коментарі УНН народний депутат від фракції “Слуга народу” Федір Веніславський заявив, що експертні висновки Венеційської комісії носять рекомендаційний характер, а отже не стануть на заваді прийняттю законопроєкту про “олігархів”.

“Так чи інакше, рішення Венеційської комісії не буде підставою для відстрочки прийняття законопроекту. Оскільки рішення Венеційської комісії носять рекомендаційний характер. Ми розглянемо законопроект у другому читанні як тільки профільний комітет узгодить документ і рекомендує ВР включити його у порядок денний”, — каже нардеп.

Не забув він і про чималу кількість правок. Звісно, більша їх частина носить суто технічний характер, але є й ті, що мають на меті заблокувати прийняття документу.

“Є багато правок, які мають технічний характер — нардепи пропонують переставити місцями слова у законопроекті, або ж просять уточнити окремі положення. Також, є багато правок якими, наприклад, пропонується вилучити із закону поняття „кінцевий бенефіціарний власник“. Але яким чином ми будемо встановлювати, як та чи інша людина контролює діяльність того чи іншого суб’єкта господарювання? Такі правки, на мій погляд, мають на меті поламати сам закон. Ми їх будемо відхиляти. Натомість, правки, які стосуються покращення тексту законопроекту, ми будемо рекомендувати комітету до врахування”, — пояснив нардеп. Окремі правки до законопроекту мають характер законодавчого спаму, каже Веніславський. “Як правило, ці правки поступають від депутатів, яких неофіційно пов’язують із певними олігархами. Але попри це я думаю, що ми знайдемо голоси для ухвалення цього закону у другому читанні”, — резюмував він.