ЗСУ пішли в контратаку під Вугледаром
Успішний наступ на позиції РФ розпочали морпіхи 40-ї бригади.
Українські військові провели успішну контратаку в Вугледара Донецької області, а противник не залишає спроб позбавити Бахмут постачання.
Про це повідомляється у звіті ISW.
Луганський напрямок: окупанти накопичують сили для спроби контратаки у Кремінній
Російські війська продовжили атакувати, щоб відновити втрачені позиції на лінії Сватово-Кременна. Повідомляється, що окупанти продовжують накопичувати в цьому районі живу силу та військову техніку та незначно просунулися в районі Кремінної. ЗСУ відбили атаки російських військ у районі Ямполівки (16 км на захід від Кремінної) у Донецькій області.
Окупанти також завдавали ударів українськими шляхами постачання в цьому районі і просунулися в лісі на захід від Кремінної.
Донецький напрямок: ЗСУ контратакували окупантів біля Вугледара
Російські війська продовжували наземні атаки довкола Бахмута 1 лютого. У ПВК «Вагнера» заявили, що станом на 1 лютого російські війська досі не взяли Бахмут в оперативне оточення і спростували повідомлення про те, що російські сили взяли під контроль село за 17 км на північ від Бахмута.
Геолокаційні бойові кадри показують, що окупанти трохи просунулися на північний схід від Бахмута в районі Червоної Гори та на північно-східній околиці Бахмута, а також на південь від Бахмута в районі Досвідченого. Російські джерела продовжували стверджувати, що війська РФ просуваються на північний захід від району Кліщівка, щоб перерізати трасу Т0504 Костянтинівка — Годинник Яр — Бахмут.
Також повідомляється, що ЗСУ здійснили контратаку в районі Вугледару на південний захід від Донецька. На кадрах із геолокацією видно, як підрозділи 40-ї бригади морської піхоти атакують українські позиції на південний захід від Вугледару. Російські сили продовжують використовувати термобаричну артилерійську систему ТОС-1А поблизу Вугледару.
Південний напрямок: окупанти продовжують обстрілювати острови біля Херсона
Окупанти продовжували завдавати ударів по островах у дельті річки Дніпро на Херсонщині, щоб не дати українським силам на них закріпитися. Повідомляється, що війська РФ навряд чи зможуть відновити втрачені позиції у регіоні.
До того ж повторне вторгнення РФ з боку Білорусі є вкрай малоймовірним, однак Володимир Путін намагається відтягнути частину підрозділів української армії на північно-східний кордон, щоби розпорошити її сили перед наступом російської армії, переконані аналітики Інституту вивчення війни.
Аналітики інституту вважають, що Путін, можливо, створює умови для подальших російських транскордонних рейдів у північно-східні райони України, ймовірно, з метою продовження внутрішніх інформаційних операцій і притиснення українських сил до північних прикордонних районів.
В ISW зазначили, що 1 лютого Путін провів нараду, щоб обговорити відновлення житлової інфраструктури в анексованому Криму, Бєлгородській, Брянській і Курській областях після обстрілів з боку України. На нараді російський президент заявив, що його адміністрація вважає пріоритетом припинення українських обстрілів прикордонних регіонів, але це завдання є “справою військового відомства”.
“Акцент Путіна на передбачуваній небезпеці українських обстрілів прикордонних регіонів, ймовірно, переслідує подвійну мету. Це сприяє інформаційній операції, спрямованій на те, щоб представити війну в Україні як екзистенційну загрозу для російських громадян, щоб забезпечити внутрішню підтримку затяжної війни.
Також Путін може створювати умови для ескалації транскордонних рейдів, щоб відволікти і розпорошити українські сили від критично важливих осей наступу, притиснувши їх до північно-східних прикордонних районів”, – йдеться у звіті інституту.
За оцінками ISW, російське вторгнення з боку Білорусі є вкрай малоймовірним, а інформаційна операція, мета якої – притиснути українські війська до північного кордону, ймовірно, зазнає невдачі.
“Загроза транскордонних рейдів з Бєлгородської, Брянської та Курської областей на північ і північний схід України, ймовірно, є спробою змусити Україну розгорнути обмежені підрозділи в цих районах, таким чином розпорошивши українські війська напередодні ймовірної російської наступальної операції в найближчі місяці”, – підсумували в інституту.