Китайський лідер Сі Цзіньпін планує 24 лютого на річницю повномасштабного вторгнення виступити з промовою щодо України.

Як заявив глава МЗС Італії Таяні, про це під час вчорашніх переговорів повідомив член політбюро ЦК КПК Ван І.

 Виступ Цзіньпіна буде побудований на закликах до мирного врегулювання кривавого протистояння, яке розв’язує Кремль. І, зважаючи на все, від Пекіна знову не варто чекати засудження злочинів Москви. Ван І, який найближчими днями має приїхати до Москви, сказав, що Цзіньпін має намір виступити з “мовою про мир”. Як зазначив воєнкор Андрій Цаплієнко, реагуючи на дану новину, лідер Китаю “дипломатичною мовою переконуватиме Україну віддати території”.

Нещодавно диктатор Путін заявив, що росія і Китай продовжать співпрацю у військово-технічній сфері, а також те, як він чекає з візитом до Москви Сі Цзіньпіна навесні.

Ствердну відповідь президент РФ ще не отримав.

У свою чергу Китай може вимагати від росії деяких поступок в обмін на приїзд Сі Цзіньпіна до Путіна, який зараз є “геополітичним лузером”.

Нагадаємо, що Китай всупереч санкціям країн Заходу надає росії технології, які та застосовує для ведення війни проти України.

Зокрема, митні записи показують, що китайські державні оборонні компанії відправляли навігаційне обладнання, обладнання для створення перешкод та деталі для реактивних винищувачів російським державним оборонним компаніям, які перебувають під санкціями.

“Це — лише невелика кількість із десятків тисяч партій товарів подвійного призначення — продуктів, які мають як комерційне, так і військове застосування, — які Росія імпортувала після торішнього вторгнення, згідно з митними записами, наданими журналом C4ADS, вашингтонською некомерційною організацією, що спеціалізується на виявленні загроз національній безпеці. Документи показують, що більшість постачань подвійного призначення була з Китаю”, — наголошують журналісти The Wall Street Journal.

Російські міністерства закордонних справ, оборони та економіки не відповіли на запити WSJ щодо коментарів.

“У Росії достатньо технологічного потенціалу для забезпечення своєї безпеки та проведення спецоперації. Цей потенціал постійно вдосконалюється”, — заявив офіційний представник Кремля Дмитро Пєсков.

Раніше зазначали, що Китай готує радикальне перезавантаження у зовнішній та економічній політиці. Головна мета Пекіна з дипломатичної точки зору – покращити відносини з деякими західними країнами, особливо з європейськими, та дистанціюватися від росії.

У Китаї усвідомлюють ймовірність того, що росії не вдасться виграти війну проти України і вона вийде з конфлікту «другорядною державою», значно ослабленою в економічному та дипломатичному відношенні на світовій арені.

Крім того, незважаючи на всі публічні заяви про двосторонню дружбу, у приватних бесідах деякі китайські офіційні особи висловлюють недовіру до президента рф путіна.

За словами китайських та європейських чиновників, Пекін хоче переконати європейських колег у тому, що використовуватиме тісні відносини з росією, щоб утримати путіна від застосування ядерної зброї.

Ще один аспект стратегії Пекіна – позиціонування себе не лише як потенційного миротворця, а й як сторону, готову докласти зусиль до повоєнного відновлення України.

Разом з тим Китай координує свої дії з росією на дипломатичному рівні, користується знижками на російську нафту.

Однак не дивлячись на все, президент Китаю своїми діями та промовами тільки підверджує той факт, що він підтримує російську федерацію та її терористичні дії. Тож, найміворніше нічого позитивного в його майбутній заяві очікувати не варто, адже Китай все ж, нелегально допомагає країні-терористці.