У Мережі активно обговорюю можливі напрямки для “масштабного наступу” росіян, водночас, до прикладу, на Луганщині погодні умови поки не дозволяють цього зробити

Про це в інтервʼю розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

За його словами, російське військове командування намагається насичувати Луганську область великою кількістю сил і засобів.

“Навіть частково з Білорусі почали виведення 3-го армійського корпусу, який проходив навчання на полігонах. Його зараз перекидають саме на Луганський плацдарм. Тобто, це все говорить про те, що вони дійсно готуються до більш масштабного наступу. Але погодні умови максимально не сприяють тому, щоб проводити таку операцію”, — пояснив Коваленко.

Він зазначив, що російські військові в Луганській області проводять розвідку боєм невеликими групами, а питання масштабного наступу тримають на паузі.

“Але ступінь загрози не зменшується, оскільки їхня основна мета з Луганської області в перспективі провести наступальні дії для захоплення території по практично весь лівий берег річки Оскіл і вихід на Куп’янськ і Лиман”, — сказав експерт.

Водночас Олександр Коваленко сумнівається, що російським окупантам вдасться реалізувати свої плани в Луганській області, оскільки ЗСУ вже сформували лінію оборони, яку буде складно пробити.

Додамо: під Бахмутом тривалий час ситуація також залишається напруженою. Нині бойовиків ПВК “Вагнер” стало в рази менше, їх замінили військовими регулярної армії РФ. Російські війська зазнають на цьому напрямку серйозних втрат у живій силі та техніці.

“Серйозні проблеми є з північного напрямку, оскільки російські окупанти сконцентрували зараз саме з цього напрямку серйозний потенціал сил і засобів. Вони навіть перетягнули частину своїх підрозділів з півдня і сходу міста на північ, тому що після виходу на М03 вони для себе побачили вікно можливостей, що можуть перерізати траси безпосередньо через Хромове на Часів Яр — Т0506, а також через Іванівське — Т0504. Якщо будуть перерізані ці траси, то, в принципі, дійсно, можна говорити про критичну ситуацію, але для початку їм необхідно подолати кілька кілометрів чистого поля, яке прострілюється артилерією і, власне, це ускладнює їм це завдання”, — пояснив він.

За словами Коваленка, російські окупанти тиск на Бахмутському напрямку не зменшують.

“Негативна сторона полягає в тому, що зараз біля Бахмута відсоток концентрації так званого ПВК “Вагнер” зменшився. “Зеків” — непрофесійний неякісний контингент — було багато раніше, а тепер їх стало набагато менше. Замість них зараз — регулярна армія. Це насамперед десантні підрозділи — 106-та парашутно-десантна та 7-ма ДШБ. Вони мають на озброєнні, на відміну від ПВК “Вагнер”, середню та легку броньовану техніку. Це полегшує можливість проведення штурмових дій. Ну і, звичайно ж, є концентрація досить серйозної аналогічної артилерії”, — розповів військово-політичний оглядач.

Він зазначив, що в російських окупантів немає пропорційного забезпечення боєкомплектом, що створює для них проблему і грає на користь захисників Бахмута. При цьому армія РФ зазнає великих втрат.

“Навіть попри те, що зараз там перебувають регулярні підрозділи армії РФ, у них є дефіцит по техніці за штатною комплектацією. Коли відбувається штурм, десант занурюється в техніку, щоб зберегти максимально життя, щоб мінімізувати втрати від легкого стрілецького озброєння. І чим менше цієї техніки, тим більше відповідно, втрат”, — повідомив Коваленко.

Також, за його словами, великі втрати ворога спричинені тим, що окупанти наступають здебільшого вузьким напрямком, на якому їх розбивають українська артилерія та міномети.