Росія залишається учасником Договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (ДНСО). Заява Володимира Путіна про “призупинення участі” РФ у договорі є “юридично некоректною”.
Про це йдеться в заяві Державного департаменту (МЗС) США.
“Оголошене Росією призупинення участі в ДСНО юридично некоректно. У зв’язку з цим Росія, як і раніше, пов’язана зобов’язаннями відповідно до договору. США як і раніше готові до конструктивної роботи з Росією щодо повного виконання Угоди”, — заявили у Вашингтоні.
У Держдепі підкреслили, що допомога Україні від країн Заходу на тлі російського вторгнення не може вважатися підставою для невиконання Росією своїх зобов’язань в рамках ДСНО.
Американці констатують, що Росія вже довгий час відмовляла США в проведенні обов’язкових перевірок в рамках договору і відмовляється проводити робочі зустрічі передбаченої договором двосторонньої консультативної комісії.
Також у Держдепі зазначили, США готові допустити російських інспекторів на свої ядерні об’єкти для чергової інспекції.
Зазначимо, в ході свого виступу перед Федеральними Зборами РФ 21 лютого Путін заявив, що Росія “призупинить” свою участь у спільному з американцями договорі про стратегічні наступальні озброєння. Через тиждень Путін підписав відповідний указ.
Через три дні після того, як Путін оголосив про де-факто вихід Росії з ДСНО, США перекинули до Європи літаки-носії ядерної зброї. Чотири стратегічні бомбардувальники B-52 Stratofortress прибули на авіабазу Морон в Іспанії.
У Держдепі заявили, що США не планують нарощувати свій ядерний арсенал після того, як Росія припинила виконувати свої зобов’язання по ДСНО. Також американці пояснили, що ДСНО не можна “призупинити”, з нього можна тільки вийти.
Додамо, міністр оборони Сполучених Штатів Америки Ллойд Остін заявляє, що у Росії вичерпуються можливості для продовження ведення війни проти України.
Про це Остін повідомив на брифінгу після засідання Контактної групи з питань оборони України (так званий “Рамштайн-10”), яке відбувалося у віртуальному форматі.
За словами глави Пентагону, на засіданні союзники і партнери знову підтвердили єдність і рішучість з метою підтримки боротьби України за свободу. Участь у засіданні брали більше 50 країн.
“Усі вони розуміють, що битва України для самооборони від російської агресії є життєво важливою для усіх, хто цінує основні принципи суверенітету, самовизначення і свободи”, – сказав Остін.
Як сказав міністр оборони США, український міністр Олексій Резніков розповів про подальші кроки українського спротиву російській загарбницькій кампанії і наголосив на невідкладній терміновості підтримки України з боку членів Контактної групи.
“Росія сподівається розгромити Україну у війні на виснаження, але Україна отримує поставки з понад 40 країн. Тим часом, Росія вимушена залежати від Ірану і Північної Кореї та змушена використовувати техніку з часів Другої світової війни. Тож, у Росії вичерпуються можливості і зменшується кількість друзів”, – сказав Остін.
Він зауважив, що президент РФ Володимир Путін за рік війни тепер має докази, що Сполучені Штати і Контактна група будуть підтримувати право України на самооборону на довгострокову перспективу.
“Але Путін досі сподівається, що він зможе виснажити Україну і перечекати нас. Тож, ми не можемо відступити і не будемо”, – наголосив міністр оборони США.
Остін додав, що Україна не має марнувати час.
“І я чітко сьогодні почув, що наші колеги-члени з Контактної групи також знають, що ми повинні швидко і повноцінно виконувати наші обіцянки та зобов’язання. І це стосується постачання броньованих можливостей на поле бою, і навчання українських солдатів, забезпечення запасних частин і підтримки з обслуговування (техніки), необхідних для застосування нових систем якомога скоріше”, – підкреслив Остін.
Він запевнив, що в рамках Контактної групи учасники будуть і надалі шукати можливості для надання Україні нових видів допомоги.