Кремлівські окупаційні війська, ймовірно, посилюють наступальні дії в районі Бахмута на тлі локальних контратак української армії. Але це, найімовірніше, вплине на можливість самих окупантів відбити контрнаступ України.
Як відзначає Інститут вивчення війни, про перекидання чотирьох російських батальйонів на Бахмутський напрямок повідомили напередодні низка пропагандистських “блогерів”, а представник терористів “ДНР” Пушилін назвав це “стабілізацією флангів”.
Ці заяви, йдеться у звіті ISW, узгоджуються із заявою заступниці міністра оборони Ганни Маляр про те, що РФ перекидає в той район свої підрозділи десантників. 16 травня окупанти домоглися незначних успіхів у самому Бахмуті.
Росіяни зосередили на Бахмуті основні зусилля, в той час як Україна неодноразово підкреслювала, що націлена поки на обмежені операції, пояснюють експерти. “Перекидання російських військ з інших ділянок фронту в район Бахмута, ймовірно, є відповіддю на стурбованість Росії з приводу стабільності лінії фронту в цьому районі на тлі триваючої деградації ПВК “Вагнер” у ході наступу з метою захоплення Бахмута”, – пишуть в Інституті.
Невеликі успіхи ЗСУ навколо Бахмута, можливо, спонукали Росію до подальшого зосередження на тактичних наступальних зусиллях у цьому районі. Водночас “захоплення” Бахмута Кремль має намір подати як “перемогу” перед можливими невдачами під час українського контрнаступу. Ці тактичні міркування і зміни пріоритетів Москвою можуть підірвати масштабніші зусилля Росії з підготовки до відбиття українського контрнаступу.
Водночас ЗСУ нещодавно домоглися обмежених успіхів у самому місті. Геолокаційні кадри від 16 травня показують, що ЗСУ досягли незначних успіхів на схід від Оріхово-Василівки (11 км на північний захід від Бахмута), хоча станом на 16 травня ISW не зафіксував жодних подальшого просування українських військ навколо Бахмута.
Додамо, що за даними Генштабу ЗСУ розпочалася чотириста сорок восьма доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти нашої країни.
Авіація Сил оборони за минулу добу завдала 14 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки противника, а також 4 – по зенітно-ракетних комплексах противника. Протягом минулої доби нашими захисниками знищено 10 ударних та 6 розвідувальних БпЛА.
Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили 6 районів зосередження живої сили, 3 станції радіоелектронної боротьби, 4 склади боєприпасів противника та 1 пункт пально-мастильних матеріалів окупантів.
За уточненою інформацією минулої доби противник завдав 31 ракетного удару, зокрема, 2 ракетами із С-300 по цивільній інфраструктурі Костянтинівки Донецької області та 2 ракетами “Калібр” – по цивільній інфраструктурі Миколаєва. Крім того, російські окупанти завдали 57 авіаційних ударів та здійснили 96 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Для ракетних ударів ворог використав 6 аеробалістичних ракет “Кинджал”, 13 крилатих ракет “Калібр” (2 ракети підірвались у повітрі) та 10 ракет наземного базування (С-400, “Іскандер-М”), 25 з них було знищено нашими захисниками.
Зазнала руйнувань цивільна інфраструктура. Зокрема, внаслідок обстрілу росіянами населених пунктів Дворічна, Вовчанськ та Тищенківка Харківської області, є загиблі та поранені мирні люди, знищені житлові приватні будинки, лікарня та інша цивільна інфраструктура.
Ймовірність подальших ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою.