Втрата Бахмута стане для росіян мегапоразкою. Зокрема, про це свідчить переведення російських сил на схід України.

Про це заявив заступник командувача Східного угруповання військ зі стратегічних комунікацій Сергій Череватий.

“Частково так (стало більше російських військ на сході України – ред.), частково він ротує ці підрозділи, в тому числі на Бахмутський напрямок. Зокрема, десантні підрозділи. Цим показує, що для них надзвичайно важливо утримати Бахмут, адже це була б мегапоразка, епікфейл. Що десять місяців намагатися його взяти, не взяти до кінця і втратити десь сотні (тисяч) пораненими й десятки тисяч убитими”, – розповів він в ефірі національного телемарафону.

Також зазначимо, що російські загарбники стали рідше намагатися штурмувати позиції захисників під Бахмутом у Донецькій області. Це пов’язано зі страхом регулярних військ зазнати втрат як їхні попередники-найманці. Відповідну заяву в ефірі телемарафону від 22 червня зробив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.

“На Бахмутському напрямку зменшилася інтенсивність боїв через те, що ворог проводив ротаційні певні заходи. Плюс підрозділи, які зайшли — це підрозділи повітрянодесантних військ противника, мотострілецькі підрозділи — вони бачили, заходячи в Бахмут і околиці, своїх попередників, розбиті підрозділи ПВК “Вагнер”. Вони діють обережно, з усіма застереженнями”, — розповів він.

Військовий пояснив, що регулярні російські війська не ризикують так систематично штурмувати позиції України, як це робили “вагнерівці”. Однак ворог продовжує обстрілювати ЗСУ.

Додамо: українська армія з початку червня активно проводить наступальні дії одразу на кількох напрямах на фронті. Успіхи спостерігаються на Запоріжжі та в Донецькій області. Натомість окупанти активізувалися на Купʼянсько-Лиманському напрямі, пише Фокус.

Російські окупанти за місяці окупації на півдні України встигли побудувати великі оборонні укріплення майже на всьому Запорізькому напрямку. Отже, ймовірність швидкого наступу, як це було в Харківській області, доволі низька. У бою українські військові вже застосовують сучасну західну техніку, в тому числі танки Leopard 2, БМП Bradley M2A2 ODS, а також бойові броньовані машини AMX-10RC.

Активні бої точаться на таких напрямах:

Мелітопольський;

Бердянський;

Маріупольський.

Нині тривають бої в декількох місцях, зокрема в районі Макарівки, Новодарʼївки, Пʼятихаток і Лобкового. За цей час, за офіційними даними, російські окупанти мають великі втрати як у техніці, так і в живій силі.

Під час активних бойових дій українські військові знищують рідкісні російські станції РЕБ і спостерігання. Зокрема, 15 та 20 червня було знищено два комплекси РЕБ “Зоопарк”. Також ЗСУ знищили ЗРК “Тор-М2К” і командно-штабну машину “Кушетка-Б”.

У Міноборони України підтверджують продовження наступальних дій на Мелітопольському та Бердянському напрямках. Українські військові закріплюють на нових позиціях. Зокрема речник Генштабу Андрій Ковальов повідомив, що ЗСУ мають частковий успіх у районі Рівнопіля-Старомайорського. Бійці закріплюються на нових рубежах.

Українські військові, окрім півдня України, проводять локальні операції під Вугледаром і Авдіївкою. Вугледар важливий для ЗСУ як великий транспортний вузол. Криваві бої за Бахмут уже не відбуваються в місті, але захисники ведуть наступ на флангах міста.

Захисники атакують у районі населеного пункту Веселе в районі Авдіївки. План окупантів стає зрозумілим, якщо подивитися на мапу з початку року та на нинішню мапу. ЗС РФ намагаються оточити Авдіївку з двох сторін. Саме одну з клешень і почали відбивати українські військові приблизно з першої половини червня. За даними Авдіївської МВА, просування ЗСУ склало понад кілометр. Проте в Авдіївці українська армія більше веде активну оборону.

На Бахмутському напрямку, за оцінками Пентагону, російські окупанти втратили понад 100 тисяч військових, у тому числі й найманців ПВК “Вагнер”. Євген Пригожин відправив “вагнерівців” на ротацію — цим і скористалися українські військові, щоб завдати по ворогу ударів на флангах.