Чи оголосить Путін про другу хвилю “часткової” мобілізації, стане відомо на початку осені за результатами українського контрнаступу. Проте вже на цей момент російська армія перекидає всі сили та резерви на Запорізький напрямок фронту, навіть елітарні бригади. Про це розповів військовий оглядач, полковник запасу Владислав Селезньов.
За його словами, щомісяця ЗС РФ у межах прихованої мобілізації здатні поповнювати ресурси в живій силі до 15 тис. солдатів, частину з яких відправляють на підготовку на територію Республіки Білорусь.
“Наразі там відбувається ротація. Ті “чмобіки”, які пройшли підготовку в Білорусі, виїжджають у складі військових ешелонів на лінію фронту. На їхнє місце прибувають інші сили і засоби, щоб проходити ту саму підготовку”, — повідомив військовий оглядач в ефірі телеканалу FREEДОМ
І додав, що навчальних центрів і полігонів на території Російської Федерації також “більш ніж достатньо”.
Питання про нову хвилю так званої “часткової” мобілізації в Росії залишається відкритим, каже Селезньов.
“Думаю, що ближче до вересня або жовтня буде чітке розуміння, наскільки успішним буде український контрнаступ, і яких втрат зазнає російська окупаційна армія. Але, в будь-якому разі, якщо Путін намагатиметься продовжувати реалізовувати плани в частині окупації Донецької та Луганської областей, йому будуть необхідні ресурси. Адже зараз сконцентрувати на реалізації цього завдання всі свої сили і засоби він не може”, — зазначив оглядач.
За його словами, наразі всі ресурси ЗС РФ, зокрема оперативні, спрямовують на південь Запорізької області, щоб стримати український контрнаступ.
“Зверніть увагу, в окопах недалеко від Запоріжжя сидять спецпризначенці зі складу 22-ї бригади спеціального призначення — це елітарна бригада російської окупаційної армії. Туди ж перекинуті й підрозділи морської піхоти, 810 бригада. Тобто Путін змушений використовувати всі свої ресурси, зокрема перекидати за 7 тис. км військовослужбовців, які раніше проходили службу неподалік китайського кордону на Далекому Сході, щоб максимально посилити свої бойові порядки, зокрема й на півдні Запорізької області”, — підсумував Владислав Селезньов.
Своєю чергою професор, експерт з атомної енергетики Людвіг Литвинський звертає ще на один важливий аспект на Запорізькому напрямку.
Відхід персоналу із Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) може свідчити про підготовку “жесту доброї волі” російських окупантів, яким доведеться покинути окуповану територію, вважає він.
Він зазначив, що відповідно до вимог безпеки на Запорізькій АЕС має бути три резервних лінії електропостачання, але наразі під’єднано тільки одну.
“Якщо простими словами, то відповідно до вимог безпеки має бути три резервних лінії електропостачання. Ми до теперішнього часу мали всього одну лінію електропостачання, зараз з’явилася друга, яка є резервною лінією електропостачання. Це дещо підвищує рівень безпеки станції, але, як і раніше, вимоги не виконані”, — сказав Литвинський.
Водночас він назвав очікуваним виведення з окупованого Енергодара працівників Запорізької атомної електростанції, які підписали контракти з російським “Росатомом”.
“Чорної фарби там вистачає, оскільки там, як і раніше, присутні військові Російської Федерації й там з’явилася вибухівка. Це загалом серйозна небезпека, серйозно загострює ситуацію, пов’язану з можливими сценаріями того, що відбуватиметься на Запорізькій станції й буде реалізовано руками Росії. Відхід звідти персоналу, який належить “Росатому” або підписав контракт із “Росатомом”, — це загалом очікуване дійство, оскільки це перший крок, що передує “жесту доброї волі”, коли росіяни заберуться з усього регіону”, — сказав Литвинський.
Експерт також додав, що для експлуатації станції в зупиненому режимі потрібно набагато менше персоналу, ніж для забезпечення роботи енергоблоків на потужності. Так, за його словами, досвід показує, що для подібних західних енергоблоків того ж покоління необхідно десь до сотні людей у зміні на всю станцію.