Станом на літо 2023 року Росія не має достатньо ресурсів, щоб захопити значні території. Однак саме на Луганському напрямку окупанти мають надію покращити свої позиції, досягнувши природної перешкоди. 
 

Про це одному з українських ЗМІ розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан.  

На його думку, Сили оборони повністю готові до нейтралізації ворожих планів. 

Справа в тому, що Луганський напрямок фронту обмежений двома ріками: Осколом та Сіверським Дінцем. І завдання Росії полягає в тому, щоб витиснути Збройні Сили за ці дві ріки. 
 
Після досягнення цієї мети Росія, імовірно, перейде до глухої оборони. Тому що водна перешкода була б чудовою лінією оборони в майбутньому. 

“Для того, щоб це здійснити, Росії потрібно завдати двох ударів: з Півночі на Південь в районі Куп’янська та зі Сходу на Захід в районі Лимана. Саме такий подвійний удар Росія зараз і готує”, – переконаний Світан. 

Україна вже має план, як зупинити ворога, і активно втілює його на Лиманському напрямку, поблизу Торська. Збройні сили знищують ворога фланговими атаками. 

Крім того, на думку Світана, дуже грізною зброєю проти російського наступу можуть стати касетні боєприпаси, передані Сполученими Штатами. Росіяни вже починають вити від них, адже коли в будь-який момент може прилетіти цей боєприпас, полями не побігаєш. 

В той же час на думку військового експерта, керівника центру стратегічних досліджень Олександра Мусієнка, українські захисники можуть застосувати касетні боєприпаси, які передали Сполучені Штати, на південній ділянці фронту. 

В ефірі одного з українських телеканалів він зазначив, що на деяких позиціях на півдні українські захисники вибили ворога. Зараз вони закріплюються на цих рубежах для подальшого просування вперед. На думку експерта, саме на півдні Сили оборони і застосують касетні боєприпаси для пробивання й знищення укріплених ліній оборони противника. 

“Я думаю, що найближчим часом ми побачимо успіхи на цьому напрямку. Касетні снаряди нададуть більші можливості для ЗСУ, а решта вже покажуть бойові дії”, – додав він. 

В свою чергу військовий експерт Іван Ступак підкреслив, що хоч Україна вже отримала касетні боєприпаси і це допоможе розширити масштаби ураження росіян на фронті, проте застосовувати зброю доведеться лише за кількох умов.  

“Касетні боєприпаси можуть дати масштаб ураження росіян. Візуалізуйте два снаряди. Один летить і вдаряється в землю – вибух, уламки в радіусі близько 50 метрів. Інший снаряд вибухає над землею і розлітається на 50-70 частин. Падає з парашутом чи стрічкою для контролю польоту. А уламки потрапляють на дистанцію у півтора футбольних поля. Коли вони падають, все на цій території зноситься. Один касетний боєприпас прирівнюється до десяти звичайних”, – сказав Ступак. 

Касетних боєприпасів варто було б мати більше, але ми будемо їх обмежено використовувати, додав експерт. 

“Тільки за населеними пунктами і маємо фіксувати використання на мапі. Ці боєприпаси заборонені конвенцію 2008 року, але США та Україна її не підписували. Цю зброю вважають негуманною, але якщо подумати – то яка зброя взагалі гуманна? У росіян касетні боєприпаси були давно і вони їх активно використовують. Засудження щодо України було з боку європейських країн, які підписали цю конвенцію. І їм треба було якось відреагувати. Але були повідомлення, що не тільки Штати будуть давати нам ці боєприпаси. Можливо, через США нам їх передаватимуть країни ЄС, щоб це було юридично чисто”, – пояснив Ступак.