Російські окупанти концентрують значні сили на Куп’янському напрямку. Вони можуть готувати новий удар, але навряд чи прорвуть оборону ЗСУ.
Військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко розповів, що відбувається на цьому напрямку.
«Біля Куп’янська росіяни намагаються сконцентрувати сили, перегруповуються. Тобто вони готують ще один потужний удар», – зазначив Коваленко.
Однак ресурси ворога не наступального функціонала, а радше оборонного. Хоча з такими силами можна наступати, але це забирає більше часу, особового складу та техніки.
«Окупанти можуть розраховувати тільки на вузькоспрямовані атаки на окремих локаціях. Наприклад, у напрямку Лимана, Борової», – додав Коваленко.
Хоча в напрямку Лимана вони вже продемонстрували, що нічого там не можуть, у напрямку Борової – аналогічно.
По Куп’янському та Лиманському напрямках – з офіційних джерел надійшло уточнення, що лише на Куп’янському напрямку окупанти зараз мають 45 тисяч «багнетів», на Лиманському – 48 тисяч «багнетів». А до цього Командувач Сухопутними військами Сирський заявляв, що окупанти сюди якраз перекидають додаткові підрозділи. Про це пише Іван Кричевський — журналіст, незалежний експерт.
Насправді, росіянам є звідки розгортати додаткові з’єднання, вони наприклад десантно-штурмові бригади почали нарощувати до дивізій, додаючи туди стрілецькі батальйони, і вже начебто почали процес створення загальновійськових армій на базі корпусів берегової оборони.
Історія в чомусь не нова, бо минулої осені на Харківщині зазнав розгрому зокрема 11-ий корпус Балтфлоту з Калінінграда.
За місяць РФ може поставити в стрій до 20 тисяч «багнетів». І це все означає, що ворог як мінімум має ресурси, щоб продовжувати тиск в напрямку на Куп’янськ.
Схоже, саме через ставку армії РФ на живу силу саме на цих двох напрямках фронту в США уже можуть розглядати варіант із передачею касетних реактивних снарядів до Himars на дальність до 45 км.
Якщо цей варіант справді обговорюють в США, як стверджують окремі західні ЗМІ, то це все виглядає дуже логічним. Бо застосування касетних 155-мм снарядів DPICM уже допомогло ЗСУ не дати окупантам пройти до Куп’янська.
По Бахмутському напрямку – давайте для початку співставимо ці два факти: станом на вчора окупанти досі продовжували контратаки біля Кліщіївки, і водночас за минулий тиждень наші війська звільнили там 1 кв. кілометр території.
Це вкотре демонструє характер протистояння на цій ділянці фронту: окупанти намагаються брати масою своїх кадрових військ, натомість штурмові бригади ЗСУ переважають їх своєю якістю.
Навіть якщо в західних ЗМІ й далі мусується ця тема, командування ЗСУ навряд чи піде на поводу та відмовиться від активних дій біля Бахмуту з перекиданням штурмових бригад на Південь.
«Не тільки тому, що наші війська мають просування біля міста-фортеці, але й тому, що тут на полі бою вдається сковувати російські боєздатні частини, які хоча б не заважають просуванню ЗСУ на Півдні. За даними з відкритих джерел, на Бахмутському напрямку окупанти мають близько 50 тисяч «багнетів»», — зазначив Киричевський.
Варто підкреслити, що на Бахмутському напрямку ворог щоденно зазнає втрат. Наші військові завдають йому вогневого ураження. Розвідка, БпЛА контролюють територію, не даючи змоги окупантам просуватися вперед.
Росіяни ще мають відкриту ділянку, якою можуть постачати боєприпаси й особовий склад на Бахмутський напрямок. Про це розповів керівник пресслужби Східного угруповання військ Ілля Євлаш, додавши, що використовуючи вогневий контроль, наші військові постійно заважають їм це робити.
Ситуація на півночі Бахмута трошки складніша, ніж на півдні. Там противник зосереджує свої зусилля, але наші захисники розробляють тактику, якою зможуть «прорізати» цю контрнаступальну оборону й зайти глибше на ворожі позиції.
«А на півдні ми маємо успіх, хоч і не великими темпами, але ми просуваємось. За тиждень це виливається в певну кількість звільнених кілометрів», – сказав Ілля Євлаш.