Вірменський прем’єр міністр Нікол Пашинян назвав структури безпеки на які покладалась його країна «неефективними». Це був відвертий натяк на Росію і ОДКБ.
Таку заяву він зробив у своєму зверненні до громадян Вірменії після мітингів, що почались внаслідок взяття під контроль Азербайджаном Нагірного Карабаху.
«Нещодавні атаки на армію Вірменії з боку Азербайджану дозволяють зробити очевидний висновок про те, що зовнішні системи безпеки, до яких ми залучені, не є ефективними з точки зору державних інтересів та безпеки країни», – заявив Пашинян.
Лідер вірменського уряду наголосив, що системи безпеки і союзники, на яких його країна покладалася протягом багатьох років, «показали нашу вразливість».
Вірменія є членом Організації договору колективної безпеки, яку фактично контролює Російська Федерація. Сильне погіршення стосунків між Вірменією і організацією сталися в 2020 році. Тоді Азербайджан почав загострення ситуацію у Нагірному Карабасі, а Вірменія так і не отримала жодної практичної допомоги зі сторони Організації договору колективної безпеки.
Під час подій в Карабасі в 2023 році ОДКБ так само жодним чином не втрутилась.
Останнім часом Єреван заявляв про бажання стати ближчим до НАТО. Останньою такою дією було проведення спільних навчання з США на території Вірменії під назвою «Eagle Partner 2023». Тоді Росія декілька разів наголошувала на своїй «стурбованості» цими навчаннями.
Метою навчань називали – підвищення рівня злагодження підрозділів, що беруть участь у міжнародних миротворчих місіях у рамках миротворчих операцій, обмін передовим досвідом у галузі управління та тактичної комунікації, а також підвищення готовності вірменського підрозділу до планових оцінок «Концепції оперативного потенціалу» програми НАТО «Партнерство заради миру», що не могло не принизити Кремль.