Українські військові продовжують просування на Бахмутському напрямку та закріплюються біля Кліщіївки у районі залізничних колій. При цьому російські окупанти втрачають свої позиції та відходять до траси Бахмут-Горлівка.
Про це повідомляє начальник прес-служби Східного угруповання військ ЗСУ капітан Ілля Євлаш.
Офіцер повідомив про продовження наступальних дій ЗСУ на південному напрямку біля Бахмута.
«Вже окупанти у своїх «Z-каналах» починають істерити, що їм доводиться втрачати свої позиції на південь від Бахмута, що ситуація для них там максимально складна та незручна», — зазначив він.
Так, російські загарбники починають відходити до автотраси Бахмут-Горлівка, де збираються закріплюватись.
При цьому представник Східного угрупування Сил оборони звернув увагу, що росіяни змогли там створити чималі мінно-вибухові поля.
«Проте зараз на деяких ділянках ми вже зайшли за залізницю, закріпилися і продовжуємо завдавати вогневе ураження по противнику», — сказав капітан.
За його словами, на Бахмутському напрямку у російських окупантів понад сто ствольних артилерійських систем і стільки ж реактивних систем залпового вогню. Щодо обстановки в районі населеного пункту Курдюмівка, то Євлаш назвав її «напруженою».
«Противник там намагається контратакувати, підтягувати свої резерви різних підрозділів», — розповів спікер.
Йдеться про окремі ворожі мотострілкові батальйони та полки, парашутно-десантні підрозділи, загони «Шторм Z» і «Бойового армійського резерву».
«Звичайно, ворог не хоче просто так відступати, оскільки його женуть «на м’ясо» і змушують наступати», — зазначив представник Східного угруповання військ ЗСУ, та додав, що росіяни також активно застосовують свої загороджувальні загони, ліквідуючи бажаючих відступати.
Додамо, що росіяни накопичують дуже потужний бойовий потенціал у районі так званої Лимано-Куп’янської дуги. Насправді ця ситуація прямо пов’язана з Бахмутом, адже там росіяни можуть опинитися в оперативному оточенні.
Таку думку висловив військовий аналітик полковник Петро Черник.
«Як тільки це станеться, тамтешнє російське угруповання у понад 10 000 осіб буде або знищене, або потрапить у полон. Це може бути першою серйозною точкою надлому для каскадного обвалу фронту. росіяни не можуть цього допустити, тому що Бахмут — це глибоко політичне питання персонально для путіна», — зазначив Петро Черник.
Він підкреслив, що путін особисто оголосив, що місто взяли, й навіть нагородив якихось своїх недогероїв. Тому з воєнної точки зору вони діють цілком раціонально — концентрують війська в межах до двох корпусів та декларують до 100 000 людей, щоб відволікати наші сили саме з Бахмутського плацдарму, але на цю хвилину стратегічного успіху не мають.
За словами військового аналітика, повноцінний армійський 40-тисячний корпус потребує 825 танків, 2500 бронемашин і, найголовніше, до 1000 одиниць ствольної артилерії.
«Бої за Авдіївку останніми днями показали, що росіяни можуть і вміють спалити два свої механізовані полки, а просунутися в межах показників механізованої роти чи взводу. Кількадесят метрів вони змогли відвоювати в дуже потужного Авдіївського укріпрайону. Виникає запитання, чи не буде так само в районі Лимано-Куп’янської дуги? На цю хвилину противник не показав якоїсь дуже серйозної й важливої динаміки», — продовжує експерт.
Військовий аналітик зазначив, що сам Бахмут вони взяли завдяки величезним піхотним валам.
«Чи вони вдадуться до такої тактики? Обов’язково. Це лише питання часу. Їм потрібні позитивні пропагандистські моменти. Без пропаганди тиранія не може виживати. Їм потрібні хоч якісь успіхи, а низового озброєння у вигляді автомата Калашникова чи гвинтівки Мосіна у них ще доволі багато», — наголосив Черник.