Збройним силам України дуже важливо утримувати Авдіївку з стратегічної точки зору. Про це заявив експерт, полковник Петро Черник.

«Після останніх колосальних втрат під Авдіївкою, на жаль, у росіян є можливість відновитися. Так, на їхніх складах ще можуть бути десь 10 тисяч одиниць танків та іншої бронетехніки. Можливо, що колись дійде справа й до Т-34. Не забуваємо, що вони ще декларують мобілізаційний ресурс: від півтора до трьох мільйонів. Бої за Бахмут яскраво продемонстрували, що класичну «жуковщину» вони й далі застосовуватимуть», — розповів офіцер ЗСУ.

На його думку, окупанти не рахуються зі зменшенням своїх людських та технічних ресурсів. Адже їхня стратегічна мета не змінилася від початку війни й полягає в ліквідації української державності.

«Наразі вони хочуть реалізувати бодай свої завдання мінімум — вихід на адмінмежі Донецької та Луганської областей. Тут Авдіївка є воротами виходу окупантів на всю Донеччину. Гадаю, що Путін віддав відповідний наказ. Йому потрібні успіхи за будь-яку ціну, зважаючи на майбутні президентські вибори. Тому нам украй важливо в стратегічному плані утримувати Авдіївку», — зауважив Черник.

Відомо, що російські війська почали нову хвилю штурмів навколо Авдіївки, заявив голова військової адміністрації Авдіївки Віталій Барабаш.

«Ситуація, чесно кажучи, складна, дуже важка. Ворог зі вчорашньої ночі, вже добу штурмує…Нова хвиля вже пішла. Вчора вдень ми це трохи відчували», — сказав він в ефірі телемарафону.

За його словами, військові чітко сказали, що знали, що вночі будуть штурми і були готові.

Ситуація в Авдіївці напряму буде залежати від ресурсних можливостей українських Сил оборони. Водночас ворог, незважаючи на те, що несе шалені втрати, не відмовляється від своїх попередніх планів щодо повної окупації Авдіївки.

Про це в інтерв’ю дляукраїнського медіа заявив військовий експерт, полковник ЗСУ Владислав Селезньов.

“Ворог має тактичного рівня успіхи південніше та північніше від Авдіївка. Відповідно, там, де він має успіхи, він буде спрямовувати додаткові ресурси — людські і матеріально-технічні, зокрема артилерію та авіацію, щоб і далі намагатися розвивати успіх на цій ділянці фронту. План ворога очевидний — він намагається взяти в оточення український гарнізон, що діє на територія міста-фортеці, а це означає, що те перегрупування, яке зараз здійснюється ворогом, спрямовується на те, щоб значно посилити штурмові загони, які діють на визначених ділянках фронту, зокрема в районі Красногорівки, Опитного. Тобто ворог буде і далі намагатися атакувати”, — говорить Селезньов.

За його словами, ситуація на полі бою на цій ділянці фронту напряму буде залежати від ресурсних можливостей українських Сил оборони.

“Тобто, якщо ми будемо мати достатню кількість ресурсів та можливостей, щоб і далі тримати захисні рубежі та позиції, то відповідно ситуація на полі навряд чи докорінно зміниться. Якщо наші резерви будуть більш обмежені, то ми будемо змушені вести маневрену оборону”, — зауважив експерт.

Він додав, що поки що зарано робити прогнози, бо ми не маємо ключової інформації щодо наших ресурсів.

“Думаю, найближчим часом ця інформація стане більш відомою і можна буде робити більш предметні висновки. Поки що ми можемо лише констатувати, що бойові дії в районі Авдіївки тримаються на досить високому інтенсивному рівні і ворог, незважаючи на те, що несе шалені втрати, не відмовляється від своїх попередніх планів щодо повної окупації Авдіївки”, — резюмував Селезньов.

Зазначимо, наступ окупантів на Авдіївку — наймасштабніший, якого не було від 2014-го.