Глава українського МЗС Дмитро Кулеба заявив, що офіційний Київ поставив бар’єр для поданого Росією проекту резолюції Генеральної Асамблеї ООН по боротьбі з коронавірусом. Міністр закордонних справ України стверджує, що в разі прийняття цієї резолюції, Кремль міг би позбутися міжнародних санкцій.

Про все це Дмитро Кулеба написав у своєму Facebook.

“Україна першою з держав-членів ООН перервала процедуру умовчання щодо ініційованого Росією проекту резолюції Генеральної Асамблеї ООН” Декларація солідарності Об’єднаних Націй перед викликами, створеними коронавірусів 2019 (Covid-19).

У тексті під цією благородною назвою є багато правильних речей і одна маніпуляція, яка може мати стратегічні руйнівні наслідки для системи міжнародної безпеки – запуск процесу скасування міжнародних санкцій.

Ніщо не заважає співпраці держав для боротьби з коронавірусом і подолання його наслідків. На цьому тлі спроби зловживати гуманітарними цілями, щоб підкласти міну під міжнародні санкції, введені у відповідь на грубі порушення міжнародного права, зокрема, під санкції за російську агресію проти України, є очевидною маніпуляцією Росії.