Наразі ситуація в Авдіївці Донецької області дуже важка. Російська окупаційна армія від учорашнього дня вже добу штурмує, нова хвиля пішла. Однак ситуація на мапі бойових дій виглядає так, що бажання взяти ЗСУ в «котел» в Авдіївці, може обернутись для окупантів двома «котлами» на цьому напрямку.
Військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан у щоденному огляді фронту на українському телеканалі розповів, що ЗСУ цілком можуть виконати таку задачу.
Світан зазначив, що окупанти використовують тактику м’ясних валів. Втрати до 1500 росіян на день свідчать про це. Крім того, ворог втратив за минулу добу 55 танків і близько 30 артилерійських стволів. Це не лише на Авдіївському напрямку, що означає, що ворог намагається наступати широким фронтом.
Біля Авдіївки ж може скластися така ситуація, що північніше та південніше самого міста ЗСУ можуть взяти росіян у 2 «котли». Якщо буде таке завдання, то впоратися з ним можна, перекинувши більше сил на цей напрямок. Активність же окупантів біля Авдіївки буде спостерігатися ще близько тижня.
Речник Генерального штабу ЗСУ (2014-2017) Владислав Селезньов додає, що в основному українська 110 окрема механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка веде оборонні бої на цьому напрямку. Їй протистоять підрозділи щонайменше трьох російських бригад. Але поступово особовий склад ворожої армії перетворюється на попіл, завдяки вправній роботі усіх складових українських Сил оборони.
За його словами, генерали РФ вирішили, що зможуть повторити кейс захоплення Бахмуту в Авдіївці, але для досягнення відповідних успіхів у російської армії шансів мало.
«Росія не враховує очевидний факт. Оборонні захисні фортифікаційні споруди навколо Авдіївки будувалися ще з 2014р., розчавити їх ворожій армії буде важко. Кілька днів тому, лише в районі Красногорівки, атакуючи великими силами, окупанти втратили 63 одиниці своєї бронетехніки», — зазначив військовий експерт.
Льотчик-інструктор також зауважив, що завдяки ATACMS від США ЗСУ можуть відлякати російські гелікоптери з аеродромів поблизу Мелітополя та Бердянська. Однак вони не можуть розв’язати проблему літаків, зокрема, в Криму, куди їх нині росіяни масово перебазовують.
Однак гелікоптери також створювали багато проблем нашим військовим. Якби США надали ATACMS ще в травні, то на запорізькому напрямку західній техніці працювалося б простіше. Адже росіяни проти них застосовували саме ударні вертольоти з Бердянська та Мелітополя.
Полковник запасу ЗСУ також наголосив, що по території України бити «Кинджалами» з літаків МіГ-31К росіяни можуть і зі своєї території. Схоже, що перебазування цих літаків у Бельбек – це лякалка для НАТО. Мовляв, звідти росіяни можуть дістати й до Болгарії, й до Румунії, й до північного узбережжя Туреччини.
Якби в ЗСУ вже зараз були ATACMS на 300 кілометрів, то ці літаки можна було б відмінусувати наступного ж дня, як вони там з’явилися. Схоже, що Путін знову ввімкнув інформаційний тиск і підкріпив свої погрози діями, підтягнувши свою зброю ближче до кордонів НАТО.
Нагадаємо, президент Російської Федерації Володимир Путін заявив про патрулювання повітряного простору над Чорним морем літаками з ракетами «Кинжал».
«Будемо здійснювати візуальний контроль за допомогою зброї за тим, що відбувається в Середземному морі», — сказав Путін.
Наразі РФ розмістила чотири винищувачі МіГ-31 на аеродромі Бельбек у Севастополі. Про це свідчать супутникові знімки, опубліковані OSINT-аналітиком MT Anderson. Саме вони нібито мають патрулювати Чорне море з ракетами.