Як і зрозуміти, чи варто радіти або засмучуватися такому величезному напливу конкурсантів на одну вакансію головного "борця з корупцією". 161 претендент, при тому, що багато з тих, хто поривався "показати" як побороти в Україні корупцію, постфактум вирішили залишитися в стороні!
Такого конкурсу може позаздрити навіть Київський національний університет ім. Шевченка, не кажучи вже про вузи дрібніші. За чим прийшли всі ці люди і що рухає ними? Загострене почуття справедливості, бажання послужити Україні, спроба змінити "систему", або нюх на величезну прибуток і преференції, які автоматично несе в собі крісло голови НАБ? Давайте придивимося до неї уважніше…
Відмовники, безробітні, фріки і грузинський слід
"Збір блатних і шайка жебраків" – це основне резюме, яке можо зробити проаналізувавши список претендентів на пост глави Антикорупційного бюро. Монотонні голоси членів конкурсної комісії, які брали у них перелік документів, відверто присипляли, перегляд дійства в прямому ефірі створював ефект присутності на якомусь партійному зібранні часів епохи "застою"…
Було місце і відвертого троллингу – комісія ледь стримувала сміх, коли обробляла заявку харківського адвоката Дмитра Горшколепова, який став відомий громадськості як помічник комуністки Алли Александровської і адвокат такого одіозного персонажа антимайданівської тусовки, як "Топаз" (за паспортом – Гнат Крамський).
"Порадував" своєї наполегливість у спробах влаштуватися на державну посаду і Ігор Борута, чиє резюме в якості "помічника народного депутата" з питань безпеки і (sic!) "роботи з боржниками" вже рік як висить на сайті працевлаштування…
Уїдливо була зустрічена також заявка податківця Олександра Абатурова, який в Одеському регіоні має славу "вбивці бізнесу" в якості підручного колишнього начальника обласного управління міндходів Олександра Чернобая…
Періодично зі списку претендентів спливали прізвища відвертих "міських божевільних", фріків, політичних "заробітчан" але зустрічалися і претенденти-важковаговики. А як мінімум двоє з тих, хто публічно пообіцяв дати бій корупції в українській владі, здалися ще до першого раунду бою за крісло голови НАБ. Мова йде про екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі, промоушеном якого так наполегливо займався головний "цензор" Юрій Бутусов.
Не доніс свої документи і колишній прокурор Миколаївської, а потім Одеської області Микола Стоянов – очевидно плекає думку повернутися в звичне йому прокурорське крісло. Втім, і без цих кандидатів навіть пробіжний аналіз списку із 161 кандидата на пост головного антикорупціонера дає можливість виділити фаворитів.
10 кандидатів "другого ешелону"
Крім трьох фаворитів (і будемо відвертими – найбільш "вигідних" для президента Петра Порошенка) кандидатів на посаду голови Антикорупційного бюро, "Прокурорська правда" склала перелік з 10 претендентів, які мають шанси нав'язати їм боротьбу. У цей перелік увійшли:
Богдан Вітвицький – помічник прокурора США;
Василь Вовк – начальник Головного слідчого управління СБУ;
Галина Климович – старший слідчий з сообо важливих справах Генпрокуратури;
Юрій Сухов – урядовий уповноважений з питань антикорупційної політики за часів прем'єрства Юлії Тимошенко;
Василь Юрчишин – старший радник юстиції, почесний працівник прокуратури України;
Кирило Куликов – народний депутат VI скликання, екс-голова бюро Інтерполу в Україні (2005-2007);
Віктор Рева – колишній співробітник податкової міліції, головний спеціаліст сектору запобігання та протидії корупції Мінагропроду;
Вадим Хабібуллін, адвокат, правозахисник;
Василь Рябошапко – екс-заступник начальника обласного управління МВС в Львівській області;
Геннадій Барабаш – займався правовим забезпеченням в НАЕК «Енергоатом».
джерело: прокурорська правда